BÜYÜKŞEHİR'DEN MUHTEŞEM HALK DANSLARI GECESİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN MUHTEŞEM HALK DANSLARI GECESİ

Türk kültürünün tanıtılması ve yaşatılması için başta ücretsiz kurslar olmak üzere birçok faaliyet düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Halk Oyunları Yılsonu Gösterisini, ‘Anadolu'nun Dansı’ adıyla Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sundu.

Türk kültürünün tanıtılması ve yaşatılması için başta ücretsiz kurslar olmak üzere birçok faaliyet düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Halk Oyunları Yılsonu Gösterisini, ‘Anadolu'nun Dansı’ adıyla Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sundu. Vatandaşın yoğun katılımıyla gerçekleşen programa; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu halk dansları kursuna katılan topluluk üyeleri de katıldı. Yıldızlar, gençler ve yetişkinler olmak üzere bütün yaş kategorilerinden sahne alan topluluk üyeleri “Zeybek, Halay, Kafkas, Teke Yöresi, Kaşık, Karşılama ve Kıbrıs” gösterileri ile muhteşem bir geceye imza attı. Uzun süre alkışlanan dev ekip izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

“ÇOCUKLARIMIZIN ÖZGÜVENLERİ DAHA DA GELİŞECEK”
Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda, vatandaşların istekleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Çocuklarımızı geleceğe hazırlama noktasında tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Spordan sanata, yeşil alanlardan altyapıya kadar Denizlimizin tüm ihtiyaçlarını karşılama konusunda gece gündüz çalışıyoruz.Türk kültürünün yaşatılması adına halk dansları büyük önem arz ediyor. Yıl boyunca her yaş grubundan binin üzerinde vatandaşlarımıza ücretsiz kurs verdik. Bu kurslarla insanımız kendi kültürümüzle, kendi halk oyunlarımızla tanışmış oldu. Bize düşen değerlerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarma noktasında gayret göstermek. İnsanlarımız kültürüyle buluştuğunda özellikle çocuklarımızın özgüvenleri daha da gelişecek, gelecekte başarılarına çok büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.

BAKAN ZEYBEKCİ’DEN TAKDİR
Sahneye çıkan tüm Halk Dansları Topluluğu üyeleri, eğitmenleri ve ailelerini tebrik eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci şunları söyledi: “Çocuklarınızın sahnede Zeybek oynarken gelecekte ne büyük katkılar sağladığını göreceksiniz. Kendi öz değerlerimize, zenginliklerimize, bizim o güzelliklerimizi hem kendi üzerlerine alıp, hem de gelecek nesillere taşımak gibi bu muhteşem etkinliğe, eğitime verdikleri desteklerden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bütün küçüklerimiz ve gençlerimizin gözlerinden öpüyorum.”

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193