BÜYÜKŞEHİR'DEN SINAV KAYGISI SEMİNERİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN SINAV KAYGISI SEMİNERİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için hayata geçirdiği ‘Eğitim İçin El Ele Projesi’ kapsamında, bu hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler için ‘Sınav Kaygısı Semineri’ düzenlendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, ‘Eğitim İçin El Ele Projesi’ kapsamında hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere yönelik ‘Sınav Kaygısı Semineri’ düzenledi. Kişisel Gelişim Uzmanı Barış Balcı’nın konuşmacı olarak katıldığı seminer, Kent Konseyi’nde yapıldı. Seminerde gençlerin sınava daha enerji dolu bir şekilde girebilmeleri ve kendilerine olan güvenlerini artırabilmeleri için bilgiler paylaştıklarını belirten Balcı, sınavın kaygısının gençleri tedirgin edebildiğine işaret etti. Balcı, "Bu da strese ve gerginliğe neden olabiliyor. Yıl içerisinde başarılı olsanız bile sınav esnasında yaşanılan stres ve sınav kaygısı sahip olduğunuz bilgiyi kullanmanıza engel olabiliyor” dedi.

AİLE İLE İLETİŞİM ÖNEMLİ
Öğrencilerle karşılıklı diyaloglar kurarak, sınav kaygısının önüne geçebilmenin pratik yollarını üniversite öğrencisi adaylarıyla paylaşan Balcı, aileleri ile iletişimin sınav öncesi büyük önem arz ettiğini ifade etti. Barış Balcı, sınava girecek tüm öğrencilere sakin olmalarını ve sınavın insan hayatında olağanüstü bir durum olmadığını dile getirdi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER