BÜYÜKŞEHİR'DEN SINAV STRESİ VE MOTİVASYON SEMİNERİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN SINAV STRESİ VE MOTİVASYON SEMİNERİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde hizmet veren Sosyal Etkinlik Merkezlerinde eğitim gören 8. sınıf öğrencilerine yönelik sınav stresi ve motivasyon semineri düzenledi. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezleri’nde eğitim gören 8. sınıf öğrencilerine yönelik ‘Sınav Stresi Ve Motivasyon’ semineri düzenlendi. Fatih Sosyal Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezleri'nde eğitim gören çok sayıda öğrenci ve eğitmeni katıldı. Kişisel Gelişim Uzmanı Barış Balcı, seminerde çocukların sınava daha enerji dolu bir şekilde girebilmeleri ve kendilerine olan güvenlerini artırabilmeleri için bilgiler paylaştıklarını belirtti. Sınavın varlığının çocukları tedirgin edebildiğine işaret eden Balcı, "Bu da strese ve gerginliğe neden olabiliyor. Yıl içerisinde başarılı olsa bile çocuğun sınav esnasında yaşadığı stres ve sınav kaygısı sahip olduğu bilgiyi kullanmasına engel olabiliyor” dedi.

DÜŞÜNCE GÜCÜNE DİKKAT 
Balcı, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sınav esnasında yapabilir miyim? Başarabilir miyim? gibi oluşan duygu durumu çok farklı bir şey. Düşünceleriniz alacağınız sonuçları çok farklı bir şekilde etkileyebiliyor. Ya yapamazsam, ya çözemezsem duygusu kişinin çok rahat yapabileceği şeyleri yapmasını engelliyor. O nedenle kendi kendinize yapacağınız konuşmalara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Olumlu düşünme, hedef belirleme, zamanın kıymetini bilme, kendimizle olan iç konuşmalarımız ve değişebileceğimize inanmak, başarı için çok önemlidir” diye konuştu. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER