BÜYÜKŞEHİR'İN GÖNÜL SOFRASI KUDÜS'E UZANDI

BÜYÜKŞEHİR'İN GÖNÜL SOFRASI KUDÜS'E UZANDI

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün destekleriyle Mescid-i Aksa’da 1000 kişiye iftar, 50 aileye kumanya, 50 kişiye de bayramlık yardımı gerçekleştirildi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği iftar sofrası bu kez Kudüs’e taşındı. Kudüs’te bulunan Müslümanların ilk kıblesi ve Hz. Muhammed’in (SAV) Mirac’a çıktığı Mescid-i Aksa’da, 1000 kişiye iftar verilirken, 50 aileye Ramazan kumanyası, 50 kişiye de bayramlık yardımı gerçekleştirildi. Sadakataşı Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyona Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü destekte bulunarak ramazanın bereketini Kudüs’e taşıdı. Sadakataşı Derneği gönüllüsü Nazım Dinç, organizasyona katkılarından dolayı Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür etti. 

“GÖNÜL SOFRAMIZI FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZLE BULUŞTURDUK”

Kudüs’te kurulan iftar sofrası ve yapılan yardımlar için büyük mutluluk yaşadıklarını kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Allahıma şükürler olsun, Ramazan’ın manevi atmosferini Denizlimiz’de yaşıyoruz. Tüm inananlar için büyük bir öneme sahip Kudüs ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’da verdiğimiz iftar ile gönül soframızı Filistinli kardeşlerimizle buluşturduk. Allahım tüm Müslüman kardeşlerimizin tuttuğu oruçları, yapılan ibadet ve duaları kabul eylesin. İnşallah Ramazan ayı tüm insanlığa barış ve huzur getirir. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER