Büyükşehir’in korona virüs seferberliği sürüyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında temizlik ve hijyen çalışmaları kapsamında İncilipınar Caddesi'nde yıkama ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Çin'in Wuhan kentinden başlayarak tüm dünyaya yayılan korona virüse (Kovid-19) karşı tedbir almaya devam ediyor. Bu kapsamda şehrin yoğun olarak kullanılan caddelerinde yıkama ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi'ne bağlı ekipler Demokrasi Meydanı’ndan başlayarak İncilipınar Caddesi’ni yol ve tüm kaldırımlarını sabunlu suyla yıkayarak dezenfekte etti.

Cadde boyunca yol ve kaldırımları sabunlu suyla yıkayan ekipler talep eden esnafın işyerleri ile otobüs duraklarını da Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı virüsidal etkili biyosidal ürünlerle dezenfekte etti.

“SAHADAYIZ, ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, korona virüse karşı aldıkları sıkı tedbirleri aksatmadan devam ettirdiklerini söyledi. Başkan Osman Zolan; "Bizler vatandaşlarımıza hizmet edebilmek adına sahadayız ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. Denizlili hemşehrilerine ‘Evde Kal’ uyarılarını yineleyen Başkan Osman Zolan, "İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemde sevdikleriniz ve kendi sağlığınız için lütfen zorunlu olmadıkça evlerinizden ayrılmayın " diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 17:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alirıza aykurt
Alirıza aykurt - 11 ay Önce

Saygı deger başkanımızın çalışmalarından dolayı Teşekkür ederiz tüm yollarun ve ara sokaklarında yıkanması çöp tenekeleri ilaçlanıp deznfekte edilmesi lazım şimdiden Teşekkür ederim saygılarımla

SIRADAKİ HABER

banner220

banner221