BÜYÜKŞEHİR'İN SAĞLIK PERSONELİ DARP EDİLDİ

BÜYÜKŞEHİR'İN SAĞLIK PERSONELİ DARP EDİLDİ

Denizli'de oy kullanmaya gidemeyecek durumda olan hasta ve yaşlıların talebi üzerine, sandığa gidip vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi personeli hemşire, bir grup tarafından darp edildi.

Olay, Denizli'nin Bekilli İlçesi Çoğaşlı Mahallesi'nde yaşandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi'nden rutin bakım ve sağlık hizmeti alan vatandaşlar, Çoğaşlı Meydanı’nda kurulan sandıklarına gidip oy kullanabilmek için yardım istedi. Denizli'nin tamamında oy kullanabilmek için yardım talebi eden vatandaşlara yardımcı olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, Çoğaşlı Mahallesi'ne de ekip çıkarttı. Ekip vatandaşlık görevini yerine getirmek isteyen hastaları alıp Çoğaşlı Meydanı'nda kurulan sandıklarına götürdü. Vatandaşlar oy kullanmaya giderken, ekibin başında bulunan hemşire Şeyma Girgin, sandık görevlisi olduğunu söyleyen H.Ç. ve yakınlarının ağır küfür ve hakaretlerine uğradı.

ŞİKAYETÇİ OLDU
Olayın büyümesi üzerine bir grup, Hemşire Girgin'in üzerine yürüyerek darp etti. Kolunda çizikler ve vücudunda morluklar oluşan Şeyma Girgin, jandarmanın müdahalesi ile olay yerinden uzaklaştırıldı. Darp raporu alan Girgin, jandarmaya giderek ifade verdi, kendisini darp edenlerden şikayetçi oldu. Şeyma Girgin, sandık bölgesine geldiklerinde sandık görevlisi olduğunu söyleyen H.Ç. ve yakınlarının küfür ve hakaretlerine maruz kaldıklarını anlatarak, halkı da kışkırttıklarını söyledi.

“HASTALARIMIZIN VATANDAŞLIK GÖREVİNİ YERİNE GETİRMESİ İÇİN YARDIMCI OLDUK”
Denizli'nin her yerinden gelen benzeri yardım taleplerine karşı görevde olduklarını ifade eden Girgin, "Sandık kurulan bölgeye geldiğimizde 'gidin köyümüzden' dediler. Hastamız içeride oy kullandığı için oradan ayrılamadık. Daha sonra sandık görevlisi olduğunu söyleyen H.Ç. ve yanındakilerin ağır küfür ve hakaretlerine maruz kaldım, halkı kışkırttılar. Bir grup üzerime yürüyüp beni darp etti. Hepsinden şikayetçi oldum. Biz hastalarımızın vatandaşlık görevini yerine getirmesi için yardımcı olduk” dedi. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER