BYEGM'DEN TERÖR PROPAGANDALARINA KARŞILIK 8 DİLDE KİTAPCIK

BYEGM'DEN TERÖR PROPAGANDALARINA KARŞILIK 8 DİLDE KİTAPCIK

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na karşı terör örgütü mensupları ve yandaşlarının sosyal medyada yürüttüğü dezenformasyon faaliyetlerini "Tuzağa Düşme" başlığı altında 8 dilde kitapçık derledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Türkiye sınırlarında ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla 20 Ocak’ta ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ başlatıldı. Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak sürdürülen harekâtta, sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç-gereçler hedef alınıyor.

Bölgedeki sivil ve masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösteriliyor. Ancak, sahada Mehmetçik’le baş edemeyen terör örgütleri mensupları ve destekçileri, sosyal medya hesapları ve yayın organları aracılığıyla, harekâtın amaç ve hedeflerini çarpıtmaya yönelik gerçek dışı mesajlar içeren algı operasyonlarına başvuruyor. Bu amaçla, başka ülkelerde ve farklı zamanlarda gerçekleşen olaylara ilişkin görüntüler harekât kapsamındaymış gibi gösterilerek ülke ve dünya kamuoyu yanıltılmak isteniyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, büyük bir başarı ve hassasiyetle yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin bazı gruplarca sosyal medyada ve yayın organlarında yapılan dezenformasyona karşı Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nce önce dezenformasyonu belgeleyen bir broşür, ardından da ‘Tuzağa Düşme’ mesajıyla bir kitapçık hazırlandı. Bu kitapçık Türkçe, Arapça, Rusça, Farsça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Kürtçe olmak üzere 8 dilde yayınlanarak ulusal ve uluslararası medya kuruluşları ve çalışanlarına iletildi.

HABER MERKEZİ

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER