‘Bykama Metodu’ Denizlililerle buluştu

Eski Orta Asya, Japonya ve Tibet öğretilerinin sentezi olan ‘Bykama Metodu’ İnci Klass Otel’de düzenlenen seminerle Denizlililerle buluştu.

Kırgız Kabuljan Murzaev, psikolog iken 44 yaşında yakalandığı ölümcül bir hastalıktan sonra hayatı değişti. Geleneksel yöntemlerle sağlığına kavuşunca Orta Asya, Tibet ve Japon medeniyetlerine ilgi duymaya başlayan Murzaev ve Mahram Satymbaeva, eski zamanların gizemli yöntemleriyle oluşturduğu ‘Bykama Sistemi’ ile insanların derdine derman olmayı amaçlıyorlar. Dünyanın değişik ülkelerinde kullanılan ‘Bykama Sistemi’, Denizli’de düzenlenen seminerle Denizlililerle buluştu. İnci Klass Otel’de düzenlenen seminerde konuşan Bykama eğitmenlerinden Mahram Satymbaeva, “İnsan sadece madde ile yaşayamıyor, içinden bir çağrı geliyor. Bunu gerçekleştirmek için de sağlıklı olması gerekiyor. Örneğin hor kullandığı, birtakım hastalıkları olan beden kendini geri çekiyor. Eğer bedenimiz ‘Benden bu kadar!’ derse, kalakalıyoruz. Başarılı bir kariyer ya da sosyoekonomik olarak iyi durumda olmak işimize yaramıyor. Bu nedenle Bykama’da ilk önce insan bedenini sağlamlaştırmak, mutlu etmek, duyarlılığını artırmak, organlarının daha sağlıklı ve uyum içinde çalışmasını sağlamakla işe başlıyoruz” dedi.

“BEDENİMİZ; KALBİMİZE, BEYNİMİZE, RUHUMUZA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR”

Seminerlerde uygulanan egzersizlerle katılımcıların kalplerinin verdiği tepkilerin ölçüldüğünü belirten Satymbaeva, “Genel olarak karaciğer, böbrek ve kalp sağlığını iyileştirecek terapiler ile beş duyuyu ilgilendiren çalışmalar da yapılıyor. Bunlar sayesinde insanların birtakım duygularını idrak edip, ayaklarını yere sağlam basması sağlanıyor. İnsan kendisini daha sağlam ve güçlü hissettiği zaman da yaşamında başarılı olabiliyor. Bedenimiz kalbimize, beynimize, ruhumuza ev sahipliği yapıyor. Onlar beden olmadıkça burada bulunamaz. Meditasyon, fiziksel ve düşünsel egzersizler ile insanın frekansını, titreşimini ilgilendiren çalışmalar da yapıyoruz” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN İNSANIN KENDİNİ GELİŞTİRMEYE DEVAM ETMESİ”

Bykama metodu kapsamında 8 günlük seminerlere katılanlar bu eğitimi aldıktan sonra tek başlarına kalmıyor. Bu kişilerden 21 gün boyunca egzersizleri yapıp yapmadıkları, yaşamlarındaki değişimler gibi konularda geri dönüşler alınıyor. İnsanların belli bir aşama kaydetmişken bunu sürdürmelerini istediklerini belirten Kabuljan Murzaev, “Çünkü önemli olan insanın kendini geliştirmeye devam edip, durmadan ilerlemesi. Halbuki gideceğimiz yol da bir, kaynak da bir. Bunu sürdürmeleri için de elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“ORTA DOĞU’NUN KADİM BİLGİLERİNİ BİZLERE SUNUYORLAR”

Programın düzenlenmesini sağlayan Nuray Pakatcı; “Biz bedenimizi tanırsak eğer ve bedenimize gereken saygıyı, sevgiyi gösterirsek; o beden bize gereken olumlu dönüşü yapar. Bir derdimiz var, derdimiz olduktan sonra bedenimize bakmaya çalışıyoruz. Oysa biz bu seminerlerde bize öğretilen, Orta Doğu’nun kadim bilgilerini bizlere sunuyorlar. Hasta olmadan önce iç organlarımızı sevip, iyi davranmamızı öğretiyor. Ruhsal, fiziksel, bedensel olarak olumlu ve mutlu olmamıza sağlıyor bu seminerler” şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211