Cafer Sadık Bababalım son yolculuğuna uğurlandı

İzmir’de tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybeden Pamukkale Turizm'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Sadık Bababalım, ikindi vakti Müftü Ahmet Hulusi Camii’sinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Cafer Sadık Bababalım son yolculuğuna uğurlandı

Pamukkale Turizm'in kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Sadık Bababalım, İzmir’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Merhum Bababalım için PAÜ Müftü Ahmet Hulusi Camii ve Külliyesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli, Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Belediyesi eski Başkanı Ali Marım, Denizlispor Kulübü yöneticileri ve taraftarları, Bababalım Ailesi’nin yakınları dostları ve Pamukkale Turizm çalışanları katıldı.

Merhum Cafer Sadık Bababalım’ın oğlu Mazlum Bababalım, PAÜ Müftü Ahmet Hulusi Camii ve Külliyesi’nin avlusunda taziyeleri kabul etti.

Cenaze namazını Denizli Müftüsü Mehmet Aşık kıldırdı.

Kılınan Cenaze namazından sonra Cafer Sadık Bababalım, Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.

Birinci Meclis'te milletvekili olan Hüseyin Mazlum Bababalım'ın 5 Şubat 1931'de Denizli ziyaretinde Atatürk'e sunup onay aldığı ancak 1962'de hayata geçirilen karayolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı fikrini; torunları Cafer Sadık, Turan ve Turgut Bababalım gerçekleştirmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER