Çağdaş Mühendisler Grubu, İMO yönetimine yeniden aday

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nin 12-13 Şubat’ta olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Mevcut Başkan Nigar Hüyük öncülüğündeki ‘Çağdaş Mühendisler Grubu’, yönetime yeniden talip oldu.

Çağdaş Mühendisler Grubu, İMO yönetimine yeniden aday

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi, 12-13 Şubat 2022 tarihlerinde olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. 12 Şubat’ta gerçekleştirilecek genel kurulun ardından 13 Şubat’ta inşaat mühendisleri sandık başına gidecek. Mevcut Başkan Nigar Hüyük öncülüğündeki ‘Çağdaş Mühendisler Grubu’, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenledi. Mevcut Başkan Hüyük’ün sağlık sorunları nedeniyle katılmadığı toplantıda konuşan İMO Yönetim Kurulu Üyesi Gonca Yüksel; “Mevcut dönem oda başkanı ve gelecek dönem Çağdaş Mühendisler Grubu adına yeniden başkan adayı olan Sayın Nigar Hüyük sağlık sorunları nedeni ile maalesef bugün aramızda bulunamadı. Kendisine tüm grubumuz adına buradan tekrar acil şifalar diliyorum. Çağdaş Mühendisler Grubu olarak bizler; kadın ve genç mühendisler için mesleğin her alanında farkındalık yaratacağız. Tıpkı bugün Nigar başkanın yokluğunda mikrofonu kadın ve en genç yönetim kurulu üyesi ve yeni dönem yönetim kurulu adayı olarak bana bırakmaları gibi. Çağdaş Mühendisler Grubu’nun ve böylesine bir yönetim anlayışının içerisinde bulunmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum. Bizler için gideceğimiz yönü bilmek, hızdan çok daha önemlidir. Bu yolda aşılması gereken ilk engel, karamsarlık ve umutsuzluktur. İnandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınıza inanmaya başlarsınız” dedi.

“GENÇ, DİNAMİK VE ÜRETKEN BİR YÖNETİM KADROSU OLUŞTURDUK”

‘Mesleğimiz İçin Yeniden’ mottosuyla hareket edeceklerini ifade eden Yüksel; “16. dönem seçimlerinde, ‘Mesleğimiz İçin Yeniden’ sloganıyla Çağdaş İnşaat Mühendisleri Grubu olarak İMO Denizli şubesi yönetimine aday olduğumuzu buradan duyuruyoruz. Meslektaşlarımızla oluşturduğumuz ortak akıl ile hiçbir farklılık gözetmeden genç, dinamik ve üretken bir yönetim kadrosu oluşturduk. Yönetim kadromuz ve tüm meslektaşlarımızla beraber İMO Denizli Şubemizin kentteki tanınırlığını daha da artırmak istiyoruz. Yaşanılabilir bir kent için insan-doğa ekseninde mesleki ve sektördeki sorunları çözme gayretimizi büyütmek asıl hedefimizdir. Onun için her bir üyemizin katkı sunabileceği bir çalışma anlayışı oluşturmak gücümüzü ve kararlığımızı daha da artıracaktır. Geleceğimizi birlikte inşa etmede bize verilecek olan bu görev, bizim için büyük bir onur kaynağı olacaktır. Genç ve kadın meslektaşlarımızdan aldığımız cesaret, onlara daha iyi bir gelecek yaratmada bizim için ayrıca büyük bir heyecan ve mutluluk yaratacaktır. Bilimden, özgürlükten ve eşitlikten yana olan tutumumuz, Temel İlke ve Çalışma Anlayışımızın özünü oluşturmaktadır. Meslek ve meslektaş sorunlarının, ülkenin ve halkın sorunlarından ayrılamayacağının bilinciyle, her zaman barıştan ve emekten yana yer alarak, etik değerlere bağlı, şeffaf ve demokratik bir anlayış çerçevesinde çalışma yürüteceğiz” diye konuştu.

ADAY YÖNETİM KURULU ÜYELERİ VE DELEGELER

Çağdaş İnşaat Mühendisleri Grubu’nun aday yönetim kurulu üyeleri; Nigar Hüyük, İzzet Şekerci, Çağrı Çayan, Anıl Boran, Hakan Sönmez, Gonca Yüksel ve Mehmet Sıddık Çağın’dan oluşuyor. Delegasyon adayları ise şunlar: Mehmet Çakmak, Gürsel Kodal, Halim Ceylan, Enes Er, Halil Karahan, Osman Saruhan, Nigar Hüyük, Arel Kan ve Serkan Deniz Özkan.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2022, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER