CAHİT ÖZKAN, 3 İLÇEDE HALKLA BULUŞTU

CAHİT ÖZKAN, 3 İLÇEDE HALKLA BULUŞTU

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Cahit Özkan, Denizli ziyaretleri kapsamında Bekilli, Çal ve Buldan İlçe Teşkilatları’nı ziyaret etti. İlçelerde mahalle ziyaretleri de yapan Özkan, halkla bir araya geldi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Cahit Özkan, Denizli ziyaretleri kapsamında Bekilli, Çal ve Buldan İlçe Teşkilatları’nı ziyaret etti. Ziyaret ettikleri mahallelerde vatandaşlarla da buluşan Milletvekili Özkan, mahalle muhtarları ile mahalle sakinlerinden gelen, bölgenin sorunlarıyla ilgili  taleplerini  yerinde dinledi.

“HEMŞERİLERİMİZİN HAYIR DUASIYLA GÜÇ BULUYORUZ”
Ziyaretlerinde, mahalle sakinleri ile sohbet eden Özkan, teşkilatla birlikte Denizli’nin tüm mahallelerini ziyaret ederek; halkla bir araya gelmeye çalıştıklarını belirtti. “Bizim emelimiz tüm hemşerilerimize ulaşabilmek, dokunabilmektir” diyen Özkan, bu tür mahalle buluşmalarını her hafta düzenli olarak gerçekleştireceklerini söyledi. Sürekli olarak halkın arasında olmaya büyük özen gösterdiklerini anlatan Özkan,  ziyaretler esnasında kendilerine iletilen taleplerle ilgili notlar alırken, bölgenin sorunlarına ilişkin bazı taleplerle ilgili olarak ise ilgili kurumların yetkililerini arayarak bilgiler aldı. 

“ALANDIZ’DAKİ KESTANE PAKETLEME TESİSLERİ, ÜRETİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK”
Buldan İlçe ziyareti sırasında Alandız Mahallesi’ne geçen ve orada kendisine meşhur Alandız kestanesi ikram edilen Özkan yaptığı açıklamada;  dağlarda ve bahçelerde kimyevi gübre kullanılmadan organik yetiştirilen ürünün bölge halkı için önemli bir gelir kaynağı olduğunu ifade etti. Özkan, kestaneden elde edilen gelirin daha da artması için proje çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Özkan sözlerine şöyle devam etti: “200 tondan fazla organik kestane üretilen Alandız Mahallesi'ndeki mevcut kestane paketleme tesisleri, gerekli çalışmalar yapılarak, kestane şekeri üretim merkezine dönüştürülecek. Mevcut tesis, iyileştirmenin ardından kısa süre içinde faaliyete geçecek,  Kurudere ve Kaşıkçı Mahalleleri’nde üretilen organik kestaneler de burada bir marka altında hazırlanıp, iç ve dış pazara sunulacak.  Bundan sonra ise ürettiğimiz organik sertifikalı kestaneleri tesisimiz imkanlarıyla kestane şekerine dönüştürüp,  Türkiye ve dünya piyasasına satarak köydeki istihdamı ve gelir potansiyelini kat kat artıracağız. Bir diğer amacımız ise, Alandız kestanesini markalaştırarak  Buldan'ın adını el dokuması ürünleri, tarihi evlerinin yanı sıra, kestane şekeriyle de dünyaya duyurmaktır” dedi.

“HALKIN DERDİ DERDİMİZ, ACISI ACIMIZ, SEVİNCİ SEVİNCİMİZDİR”
Sırasıyla Bekilli, Çal ve Buldan İlçeleri’nde hemşerileri ile kucaklaşan Özkan, tek amaçlarının halkın refahını artırmak olduğunu vurgulayarak; “Çok güzel hizmetlerin yapıldığı mahallelerimizi ziyaret ettik. Bizi evlerine davet eden hemşerilerimizin davetlerine icabet ettik. Taziyesi olanların acısını paylaşıyoruz. Halkın derdi derdimiz, acısı acımız, sevinci sevincimizdir. Çocuklarımızla, gençlerimizle, köy halkımızla bir araya geldik. Her zaman arkamızda olan hemşerilerimize teşekkür edip, dertlerini dinledik. Yapılan hizmetlerden vatandaşlarımız memnun ve mutlu. Hizmetler artıkça, bizlerden beklentilerde artıyor. Bu hizmetleri de hep beraber yapmanın gayretleri içerisinde olacağız” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER