CAHİT ÖZKAN, YEREL MEDYA TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Grup Başkan Vekili, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli’de yazılı, görsel ve internet medyasının temsilcileri ile bir araya geldi. Çamlık Hayalkahvesi’nde gündeme dair açıklamalarda bulunan Cahit Özkan, gazetecilerin medya sektörüne yönelik sorunlarını dinleyerek, taleplerini aldı.

CAHİT ÖZKAN, YEREL MEDYA TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Grup Başkan Vekili, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Çamlık Hayalkahvesi’nde, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’in de katıldığı buluşmada; Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı ile yazılı, görsel ve internet medyasının temsilcileri ile bir araya geldi.  Gündeme dair açıklamalarda bulunan Milletvekili Özkan, gazetecilerin medya sektörüne yönelik sorunlarını dinleyerek, taleplerini aldı.

 Özkan, yaptığı açıklamada “Denizli, Türkiye’nin en gelişmiş medya yapılanmalarının olduğu, sadece medya alanında değil; üretimde, ihracatta, sanayide, turizmde Türkiye’nin vizyon kentlerinden bir tanesi.

Denizli’de yazılı, görsel ve internet medyasının temsilcileri çeşitli etkinliklerde her zaman beraberiz ama daha samimi arada vasıtasız bir muhabbet yapalım diye bugün bir araya gelelim istedik. Hür basınımız, açık toplum anlayışıyla vatandaşlarımızın bir taraftan haber alma özgürlüklerini hayata geçirirken, diğer taraftan da siyaset kurumunun yapacağı çalışmalardan bir referans ortaya koyar.

Bunun yanında vatandaşlarımızın taleplerini siz de yaptığınız haber ve programlarda yakinen takip etme imkanına sahip oluyorsunuz. Vatandaşımızın hem haber alma hak ve imkanlarını hayata geçirirken diğer taraftan da vatandaşlarımızın taleplerini yerinde görme imkanına sahip oluyorsunuz. Bunları da sizlerden alma imkanına ulaşıyoruz.

Demokrasimizin, hukukun üstünlüğünün, hukuk devletinin ilke ve kurallarının ve siyaset kurumunun hizmet üretme anlayışının olmazsa olmaz bileşeni olan siz değerli mensuplarıyla birlikte olmaktan gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim. Burada sektörün temsilcileri ile yaptığımız istişarelerde özellikle yerel medyanın sorunlarını ve çözüm önerilerini değerlendirme imkanına kavuştuk, talepleri not aldık ve takipçisi olacağız” dedi. 

“KIZILCAHAMAM KAMPI; İLK AK PARTİ KAMPIDIR”
Milletvekili Özkan, 5-7 Ekim tarihleri arasında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Ankara Kızılcahamam'da yapılacak AK Parti istişare kampı ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

Cahit Özkan, “AK Parti istişare kültürünü bir medeniyetimizin bize miras bıraktığı en önemli yönetim modellerinden birisi olarak, her zaman hayata geçirdik. Bugün sadece AK Parti olarak değil, bütün siyasi partilere de ilham kaynağı olan bir istişare süreci olarak kamp bütün partiler tarafından da gerçekleştirilmekte.

Onun için AK Parti’nin gerçekleştirilecek olan bahsettiğiniz 5-7 Ekim tarihlerindeki Kızılcahamam Kampı aslında yeni anayasal model içerisinde 7. dönem içerisinde gerçekleştirilecek; ilk AK Parti kampıdır. Bu kampta iç politikadan, dış politikaya kadar Türkiye’nin tüm siyasi, hukuki, diplomatik meselelerini masaya yatırıp, derli toplu, etraflıca değerlendirme imkanına sahip oluyoruz.

Bütün milletvekillerimiz, komisyon çalışmaları, kendi mesleki tecrübeleri ve siyasete kattığı değer, ilke çerçevesinde ilgili komisyonlarda, müzakerelerde bulunuyorlar ve ülkemizin politikalarına katkı sunmaya gayret ediyorlar. AK Parti kampı; tam bir beyin fırtınası, tam bir ülkenin geleceğiyle ilgili doğru bir müzakere ve istişare mekanizmasının hayata geçtiği kamptır.

Gündemimiz sadece yerel seçimler olmayacak; bir taraftan dış politika, iç politika ve tarım politikalarından savunma sanayisine havacılıktan eğitim faaliyetlerine kadar Türkiye’de hükümetlerimizin, vatandaşlarımızın memnuniyetini hayata geçirecek tüm konularla ilgili müzakereler yürütülüyor. İnşallah AK Parti kampı uzunca bir aradan sonra yeniden Kızılcahamam’da bununda sağladığı bazı avantajlar var. Katılımın ve verimliliğin daha çok olması noktasında ülkemize ilişkin çok daha güzel kararlar alınarak geleceğimize ışık tutacağına yürekten inanıyorum.

Çünkü bugüne kadar kamplar; AK Parti faaliyetlerini, icraatlarının, parlamento çalışmalarının başarısının en önemli nedenlerinden biri istişare kültürüdür. Bu istişare kültür ve geleneğinin en güzel ortaya konulduğu çalışmalarından biri de AK Parti kampıdır. Yerel seçim stratejilerimiz bu toplantılarda konuşulacak ve ondan sonraki süreçte takvimin biraz daha netleştiğini yavaş yavaş görme imkanına sahip olacağız” diye konuştu. 

ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER