Cahit Özkan’dan TBMM bahçesinden ’23 Nisan’ mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, TBMM bahçesinden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı verdi. Özkan; “Bu kadim devlet, çocuklarımızın omuzlarında yükselecek, onların coşkusuyla 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacaktır” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM bahçesinden açıklama yaptı. Milletvekili Özkan, 23 Nisan 1920’nin TBMM’nin açılışının, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla, milli irade ve demokrasi adına tarihi bir dönüm noktası olduğunu bildirdi. Genç, yaşlı, kadın, erkek tüm fertleriyle omuz omuza veren Türk milletinin, hürriyet ve bağımsızlığına kasteden düşmanlara karşı destansı bir mücadele verdiğini bildiren Milletvekili Özkan, “Büyük Millet Meclisimiz, bu mücadelenin öncüsü olmuştur. Gönüllerde yaktığı ateş, en karanlık günlerde aziz milletimizin yolunu aydınlatmış, milletimize güç, cesaret ve moral aşılamıştır. Bugüne kadar darbe, vesayet girişimleri ve terör saldırılarına karşı milli iradenin vazgeçilmez tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, 15 Temmuz Darbe girişiminde bombalanmasıyla bir kez daha ‘gazilik’ unvanına sahip olmuştur. Gazi Meclisimiz 101 yıldır olduğu gibi ilelebet millet iradesinin, demokrasinin ve istiklalimizin karargâhı olacaktır” ifadelerini kullandı.

“BU KADİM DEVLET, ÇOCUKLARIMIZIN OMUZLARINDA YÜKSELECEK”

23 Nisan’ın, aynı zamanda geleceğin güvencesi gördüğümüz, özgürlük ve demokrasi meşalesinin devredileceği çocuklarımızın da bayramı olduğunu bildiren Milletvekili Özkan, şunları söyledi: “AK Parti olarak, en büyük arzumuz, çocuklarımızın, iyi bir eğitim ve öğretimle, devletine ve milletine yararlı, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Çünkü bu kadim devlet, çocuklarımızın omuzlarında yükselecek, onların coşkusuyla 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacaktır. Bu vesileyle, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER