Çal Belediyesi çalışanları öğrenci oldu

Çal Belediye personeli, Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından personeline Kamu İhale Kanunu, İmar Uygulamaları, Zabıta işlemleri, tüm belediyecilik konuları, halkla ilişkiler gibi konularda eğitim verildi.

Çal Belediyesi çalışanları öğrenci oldu

Çal Belediye personeli, 3 günlüğüne öğrenci oldu. Belediye personeline Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından, Kamu İhale Kanunu, İmar Uygulamaları, Zabıta işlemleri, tüm belediyecilik konuları, halkla ilişkiler gibi konularda eğitim verildi.

MİARGEM Başkanı Halil Memiş, hizmet içi eğitime büyük önem veren Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı taktir ettiklerini söyleyerek, “Çal Belediyesi personeline Kamu İhale Kanunu, İmar Uygulamaları, Zabıta işlemleri, tüm belediyecilik konuları, halkla ilişkiler gibi konularda eğitim verdik” dedi.

“BİR ÜLKENİN EN ÖNEMLİ ZENGİNLİĞİ YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜDÜR”

Öncelikli amaçlarının kalite ve verimliliği arttırmak olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Fethi Akcan, personelin aldığı eğitimin vatandaşa daha kaliteli hizmet olarak döneceğini söyledi. Başkan Akcan, şunları söyledi: “Bir ülkenin en önemli zenginliği yetişmiş insan gücüdür. Kişiler işe başladıktan sonra verilen hizmet içi eğitimin önemini en iyi anlayan ve uygulayan ülkeler, günümüzün gelişmiş ve sanayileşmiş ülkeleridir. Bu bağlamda, kişilere verilecek hizmet içi eğitim, hem verimliliği, motivasyonu artıracak, hem de işgörenlerin rahat ve sağlıklı bir ortamda çalışmalarına neden olacaktır. Genç bir nüfus yapısına sahip ve sanayileşmesini tam olarak sağlayamamış olan Türkiye için, hizmet içi eğitimin önemi giderek artmaktadır. Kurum içinde hizmet içi eğitimlere zaman zaman devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193