Çal Belediyesi, maske üretmeye başladı

Korona virüs nedeniyle maske kullanımının yaygın olarak kullanımına başlandığı günden bu yana binlerce maske dağıtan Çal Belediyesi, gelen maske talebi patlamasının ardından Maske Dikim Atölyesi kurarak, maske üretimine geçti.

Korona virüs nedeniyle maske kullanımının yaygın olarak kullanımına başlandığı günden bu yana binlerce maske dağıtan Çal Belediyesi, talebin patlamasıyla birlikte Maske Dikim Atölyesi kurdu. Belediyede görevli 7 gönüllü personel, günde 700 maske dikmeye başladı. Belediyenin eski binasındaki bir salonu atölyeye çevirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Bu günlerde maskeye toplum olarak ihtiyaç duyuyoruz. Bu ihtiyaç doğrultusunda biz de belediye olarak maske üretimine başladık. Ürettiğimiz maskeleri özverili bir şekilde kamu kuruluşlarına ve vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Şu anda günde 700 maske üretiyoruz. Hedefimiz bu sayıyı arttırmak. Maske dikiminde görevli gönüllü tüm personelimizi yürekten kutluyorum” dedi.

ÇAL KAYMAKAMI AKCAN’I KUTLADI

Bu arada, Çal Kaymakamı Selin Sarı da belediyenin Maske Dikim Atölyesi’ni ziyaret ederek, Başkan Fethi Akcan’ı kutladı. Kaymakam Sarı, “Kaymakamlık olarak ne zaman belediyeden eldiven ve maske başta olmak üzere talebimiz olsa anında karşılandı. Belediye maskeyi şimdi kendisi dikmeye başladı. Başkan Akcan’ın nezdinde tüm belediye ekibini kutluyorum. Koronayla mücadelede Çal Belediyesi ekibi büyük bir mücadele örneği gösterip, tüm kamu kurumlarına da önemli katkılar da bulundu” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211