ÇAL BEYAZA BÜRÜNDÜ

Denizli’nin Çal İlçesi’nde sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, ilçeyi beyaza bürüdü. Belediyenin yağıştan önce tüm hazırlıklarını tamamladığını belirten Belediye Başkanı Fethi Akcan, “4 ekiple kar yağışını bekledik. İlçemizde her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm önlemlerimizi aldık” dedi.

Denizli’nin Çal İlçesi’nde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, ilçe genelinde etkili oldu. İlçede etkili olan yağmur, kara dönüştü ve her yer beyaz örtü ile kaplandı.

Meteorolojik verilere bakarak kar yağışını beklediklerinin altını çizen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, yaşanabilecek her hangi bir olumsuzluğa karşı tüm önlemlerini aldıklarını söyledi.

Başkan Akcan, “34 mahallemizde kar yağışı nedeniyle olumsuzluk yaşanmaması için ekiplerimiz akşam saatlerinde hazırlıklarını tamamladı. 7 kepçe, 2 grayder, kamyonlar ve 4 tuzlama ekibimiz hazır kıta bekliyor. Ekiplerimiz, gece saatlerinde olabilecek muhtemel buzlanma durumunda anında tuzlama çalışması için hazır durumda. Kar yağışı devam eden yüksek rakımlı yerlerdeki köy yollarının kapanma durumu olursa anında müdahale edilecek” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER