ÇAL'DA KAMP YAPAN TATİLCİLER AĞAÇ DİKTİ

Denizli'nin Çal İlçesi’nde gölet kenarında kamp yapan tatilciler, kamp sonunda ağaç dikip ve çevreyi temizleyerek ayrıldı.

ÇAL'DA KAMP YAPAN TATİLCİLER AĞAÇ DİKTİ

Denizli'nin Çal İlçesi’ne bağlı Kaplanlar Mahallesi'nde bulunan göletin çevresindeki geniş düzlük alan, kamp yapan tatilcileri ağırladı. Hakan Aslankara ve 10 arkadaşı, bu yıl ikincisini düzenledikleri kamp için geldikleri gölet çevresinde çadır kurdular.

Mahalle sakinlerinden alışveriş yapan tatilciler, keçi peyniri, yoğurt ve köy yumurtası gibi doğal yiyecekler alarak kurdukları çadırda bir gece kamp yaptı.

Etkinlikte arkadaşlarına öncülük eden Hakan Aslankara, geçen yıl burada Çallı 4 arkadaşıyla başlattığı kampı geleneksel olarak sürdürmeyi planladıklarını belirterek, göletin çevresindeki geniş düzlük arazinin kamp yapmaya çok müsait olduğunu ifade etti.

Burasının keşfedilmeyi bekleyen bir kamp cenneti olduğunu dile getiren Aslankara, “Arkadaşıma teşekkür ediyorum beni yalnız bırakmadıkları için.

Burada bu güzelliğin duyulmasını istiyoruz. İlerleyen zamanlarda buraya daha çok kampçının geldiğini görmek istiyoruz. Göletin çevresi karavanla da tatil yapmaya çok müsait bir yer. Ayrıca biz burada doğa için de bir çalışma yapıyoruz. Çevreyi temizliyoruz. Buraya her geldiğimizde 1 ağaç dikiyoruz ve buraya kampa geleceklere çağrımız; her gelen kampçı 1 ağaç dikerse hem doğamız daha temiz olur yeşillik alan daha çoğalmış olur” diye konuştu. Çallı kampçılar, kamp yaptıkları bölgeden ağaç dikip, çevreyi temizleyerek ayrıldı. (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186