ÇAL HUZUREVİ HAZİRAN'DA HİZMETE GİRİYOR

ÇAL HUZUREVİ HAZİRAN'DA HİZMETE GİRİYOR

Çal’da kapatılan askerlik şubesinin bahçesine hayırsever Hasan Erdoğan’ın da desteğiyle Çal Belediyesi tarafından inşa edilen huzur evi, Belediye Başkanı Fethi Akcan, Kaymakam Yusuf Durani Dinç’in girişimleri sonucu Çal Huzurevi sonunda Haziran’da hizmete girecek.
Çal’da kapatılan askerlik şubesinin bahçesine hayırsever Hasan Erdoğan’ın da desteğiyle Çal Belediyesi tarafından Huzurevi inşa edildi. İnşaat bir yılı aşkın zaman önce bitmesine rağmen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir türlü hizmete açmamıştı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, Kaymakam Yusuf Durani Dinç’in girişimleri sonucu Çal Huzurevi hizmete girecek. Denizli Huzurevi Müdürü Osman Başol, Çal Huzurevi Müdürlüğü’ne atandı. Belediye Başkanı Akcan, huzurevinin Haziran Ayı içinde hizmete gireceği müjdesini verdi. Akcan, “Bakıma muhtaç ve yalnız yaşayan yaşlılarımız Haziran ayından itibaren huzurevinde kalabilecek. Huzurevinde ilk etapta 40 yaşlımız kalabilecek” dedi.

HUZUREVİ İÇİN KURS ALDILAR
Huzurevinde çalışmak isteyen 45 kişi de Çal Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı ve 305 saat süren “Özbakım Destek Elemanı Eğitimi” kursunu tamamladı. 35’i bayan 10’u erkek olan kursiyerler için Çal Anadolu Lisesi’nde sertifika dağıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan Kaymakam Yusuf Durani Dinç, “Çal Huzurevi’ne kursiyerlerin tamamını işe almak mümkün değil, ancak çalışanlar kursiyerlerden olacak. Huzurevi’ne işe giremeyenler de başka kurumlar ya da özel hastanelerde çalışma olanağı bulacak” diye konuştu. 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER