Çal Kanyonu’na Butik Otel yapılacak

Türkiye’de nadir görülen doğa güzelliklerine ev sahipliği yapan Çal Kanyonu ile ilgili proje başlattıklarını belirten Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan; “Çal Kanyonu’nda yürüyüş yollarının yanında bir tane cam teras, iki tane kafeteryanın olduğu, küçük bir butik otel gibi bir proje hayata geçireceğiz.” dedi.

Çal Kanyonu’na Butik Otel yapılacak

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, her yıl 1 milyonu aşkın turisti ağırlayan, Türkiye’nin eşsiz doğa güzelliklerine sahip Çal Kanyonu ile ilgili hayata geçirecekleri projeyi açıkladı.

2 yıllık planlama sürecinin ardından 2021 yılında projeyi faaliyete almayı planladıklarını söyleyen Başkan Akcan; “Çal’da Türkiye’nin en güzel kanyonlarından biri olan Çal Kanyonu var. Burası 2011 yılında özel idare tarafından sadece 200 metrelik bir yürüyüş yolu yapıldıktan sonra kalmış. Biz buradaki çalışmalarımıza tekrar başladık. 150 metrelik daha yol yaptık. 3 bin 500 metre uzunluğundaki ve ortasından Büyük Menderes Nehri’nin geçtiği Çal Kanyonu’nda yürüyüş yollarının yanında bir tane cam teras, iki tane kafeteryanın olduğu, küçük bir butik otel gibi bir proje hayata geçireceğiz. Misafirlerin geldiğinde 24 saatini geçirebileceği bir ortam planlıyoruz. Buradaki amacımız; doğal güzellikleriyle beraber Çal’da tarım turizmini hayata geçirmek. Daha önce dile getirdiğimiz ‘Tarım Kent Çal’ projemizin içine tarım turizmini de katmak istiyoruz. Belediyeye ait 300-500 dönüm bağ alanı yaparak, dışarıdan gelen misafirlere 1-2 dönüm bağ vererek maliyeti karşılığında şarap, pekmez, sirke yaptıracağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211