Çal Kanyonu’nda çalışmalar 2 Mayıs’ta başlayacak

Denizli’nin Çal İlçesi’ndeki Kısık Kanyonu’nda çalışmalar, 1 ay rötarla 2 Mayıs’ta başlayacak. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Belediye kendi işçisiyle ve kendi olanaklarıyla çalışmaları yürütecek” dedi.

Çal Kanyonu’nda çalışmalar 2 Mayıs’ta başlayacak

Çal Belediyesi, 2019 yılının yaz döneminde kendi olanaklarıyla 2 bin 500 metre uzunluğa sahip olan Çal Kısık Kanyonu’nda çalışma başlattı. Belediye malzemeleri kendisi aldı, kendi işçileriyle yürüyüş yolu yapımı için start verdi. Kısa süre içinde 230 metrelik yürüyüş yolu yapıldı. 2009’da İl Özel İdaresi’nin yaptığı 130 metrelik yol ile toplam yürüyüş yolu 360 metreye çıktı. İçinde otopark, sosyal tesisler ve dinlenme noktalarının da yer alacağı projenin daha kısa sürede tamamlanması için geçtiğimiz aylarda Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da proje sunuldu ve destek istendi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan da geçtiğimiz günlerde, Belediye Başkanı Fethi Akcan’a projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da destek vermesi için girişimde bulunacağı sözünü verdi.

“BELEDİYE KENDİ OLANAKLARIYLA ÇALIŞIYOR”

Kanyonun Çal’ı turizme açacağını, bu projenin oldukça önemli olduğunu söyleyen Başkan Akcan, “Korona virüs yüzünden kanyondaki çalışmaları virüs tehlikesi geçtikten sonra başlatmayı düşündük. Ancak, bizim kaybedecek zamanımız yok. İşçilerimiz her türlü önlemini alıp 2 Mayıs’ta çalışmalara başlayacak. Belediye burada kendi olanaklarıyla çalışıyor. Devletimizin ilgili bakanlıklarından da destek alırsak projeyi kısa sürede bitiririz. Bu kanyon bittiğinde Çal’ı turizme kazandırmayı başarmış olacağız” diye konuştu. Geçtiğimiz Kasım ayında Başkanı Akcan’ı ziyaret eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) yetkilileri, Denizli’deki 62 turizm seyahat acentesinin yetkililerini Çal’a getireceklerini, özellikle kanyonun tanıtımının yapılacağını açıklamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211