Çal Kanyonu’nda çalışmalara devam

Çal İlçesi’nde doğaseverler ile fotoğraf tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği ve bölgeyi turizme açacak olan Çal Kısık Kanyonu’nda asma köprülü yürüyüş yolu 750 metreyi buldu.

Çal Kanyonu’nda çalışmalara devam

Bizans ve Roma dönemlerine ait anıt mezarlar, eşsiz manzara ve zengin yaban hayatına sahip olan Çal’daki Kısık Kanyonu'nun genişliği 80, derinliği ise 120 metreye ulaşıyor. Bölgeyi turizme açmak için kanyon projesini hazırlayıp hayata geçirdiklerini söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Bir yandan korona ile mücadele verip, rutin belediyecilik hizmetlerini yürütürken bir yandan da çok önemli bulduğumuz Çal Kısık Kanyonu Projesi’ni tamamlamak için mücadele ediyoruz. 3 bin metreye yakın yürüyüş yolunun olacağı kanyona cam teraslar, sosyal tesisler de yapılacak” dedi.

“DEVLETTEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Türkiye’nin en uzun yürüyüş yoluna sahip kanyonun Kısık Kanyonu olacağını sözlerine ekleyen Başkan Akcan, kanyonda zorlu alanlar olduğunu, işçilerinin büyük bir titizlikle çalışmaları yürüttüğünü kaydetti. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan kanyondaki çalışmalar için destek istediklerini belirten Başkan Akcan, şunları söyledi: “Devletimizden bu önemli çalışma için destek bekliyoruz. Bu konuda dosyalar hazırlayıp ilgili bakanlıklara gösterdik. Eğer destek alırsak projeyi daha hızlı bir şekilde bitiririz. Ben ve ekibim; Çal kısık Kanyonu’nu bitirip, ilçeyi önemli bir turizm çekim merkezi haline getirmek için çıktığımız yoldan dönmeyeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205