ÇAL’DA KAMP VE KARAVAN TURİZMİ BU YIL DA YAPILACAK

Çal Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan kamp ve karavan turizmi kapsamında doğa dostları bu yıl da Çal’da buluşacak. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan 21 Temmuz’da gerçekleştirilecek etkinliğe tüm doğa tutkunlarını davet etti.

Karavan Kulübü’nün 2’nci büyük Çal buluşmasında geri sayım başladı. Çal Belediyesi geçtiğimiz yıl ilçede başlattığı kamp ve karavan turizmine bu sene de devam ediyor. Ülkenin dört bir tarafından gelen doğa tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği etkinlik 21 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Etkinlik hakkında bilgi veren Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Karavan Kulübü’nün sosyal medyadaki sayfasında örgütlenen karavancılar ilk olarak geçen yıl Çal’a geldi. Bölgedeki doğal güzelliklere ve Büyük Menderes Nehri’nde yaşanan sorunlara dikkat çekildi. Karavan kampının ilk gününde canlı müzik dinletisi ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Daha sonra şarap fabrikaları ziyaret edilecek, Çal pazarında organik yiyecek ve içecekler satın alınacak. Ayrıca Tarihi Hamzaoğulları Değirmen Çiftliği, tarihi yerler, Ağlayan Kaya ile Çal Belediyesi Kumral Mesireliği’nde çeşitli etkinlikler olacak” dedi.

KAMP; ‘AHMET FİLİZCİLER’ ANISINA DÜZENLENECEK
Ülkenin dört bir tarafından kampçı ve karavancıyı Çal’da ağırlayacaklarını belirten Başkan Akcan; “İzmir, Mersin, İstanbul, Ankara başta olmak üzere ülkemizin değişik bölgelerinden ve Almanya’dan çok sayıda karavancı; 21 Temmuz Cumartesi günü Çal’ın Aşağıseyit Mahallesi’nde bir araya gelecek. Bu yılki kamp, geçen yıl Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde çıktığı yürüyüş sırasında 20 metrelik kayalıklardan düşüp yaşamını yitiren Kıbrıs Gazisi Ahmet Filizciler anısına düzenlenecek” diye konuştu.

“ÇAL KARAVANCILARI BAĞRINA BASACAK”
Bölgede karavan ve çadır turizminin yanı sıra doğa yürüyüşlerinin de düzenlendiğini söyleyen Başkan Akcan sözlerine şöyle devam etti: “Tarihi ve doğal dokusu ile ekolojik turizme kazandırmaya çalıştığımız Çal, geçen yıl olduğu gibi bu yılda karavancıları en iyi şekilde ağırlayacak. Bölgemizdeki tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra yöresel ürünlerimiz şarap, sirke ve pekmezimizde bu etkinlikte vitrine çıkacak. Ülkemizin dört bir köşesinden Çal’a gelecek olan karavancıları halkımızda geçen yıl olduğu gibi bağrına basacak.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER