Çal’da koronaya karşı büyük dayanışma

Korona virüsle mücadele etkin bir şekilde devam ederken; Denizli’nin Çal İlçesi’ndeki devlet-millet dayanışması, her geçen gün büyüyor.

Çal’da koronaya karşı büyük dayanışma

Çal Belediyesi’nin yanı sıra Çal Kaymakamlığı’nın koordinasyonunda Vefa Sosyal Destek Grubu’nda çalışmalarını sürdürürken, ilçedeki hayırseverler de korona virüsüne karşı mücadelede duyarsız kalmadı. Belediye, son olarak mülkiyeti kendine ait olan öğrenci yurdunu sağlık çalışanları için hazırladı. Devlet Hastanesi ve sağlık ocağında çalışan personelin çoğunluğunun Denizli kent merkezinde oturduğu, olası sokağa çıkma yasağının uygulanması durumunda öğrenci yurdunda bayan sağlık personeli kalabilecek. Bazı sağlık çalışanları şimdiden yurtta kalmaya başladı. Erkek sağlık çalışanları için Çal Orman İşletme Müdürlüğü’nün misafirhanesi hazırlandı.

BAŞKAN KUTLADI

Bir yandan Çal Belediyesi diğer yandan Çal Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın  ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşıladığının altını çizen Belediye Başkanı Fethi Akcan, yardım almayan yaşlıların da alışverişini yaptıklarını söyledi. Belediye ve kamuda görevli tüm ekipleri kutlayan Başkan Akcan, “Korona virüsüyle mücadelenin başladığı günden bu yana işi sıkı tutuyoruz. El dezenfekte ünitelerimiz her tarafa dağıtıldı. Tüm pazarların giriş ve çıkışları kontrol altında tutuluyor. Mahallerimizde ilaçlama çalışmalarını, maske ve eldiven dağıtımını aralıksız sürdürüyoruz.  Son olarak sağlık çalışanları için öğrenci yurdunu hazırladık. Yurt temizlenip dezenfekte edildi. Koronaya karşı mücadelede hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan belediye ve sağlık çalışanları, güvenlik güçleri ile duyarlı vatandaşlarımızı yürekten kutluyorum” diye konuştu.

AHMET TÜRK DE KERVANA KATILDI

İlçe de geçtiğimiz hafta başlatılan kampanyaya destek çığ gibi büyüyor. Hayırseverler kumanya giderlerini karşılamaya başladı. Son olarak Denizli Barosu Çal Temsilcisi Avukat Ahmet Türk, sağlık çalışanları ile güvenlik güçlerinin ve belediye çalışanlarının kumanya ihtiyacını karşıladı. Türk, “Koronaya karşı tüm dünya mücadele ediyor. Cephedeki askere iyi bakmazsak, onları iyi motive edemezsek, onları cephanesiz bırakırsak savaşı kazanma şansımız yok. Devlet ve milletimiz el ele verdi, korona belasını yakında yeneceğiz. Ülkemizin en az hasarla bu beladan kurtulması için herkes olanakları ölçüsünde mücadeleye katılmalıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221