Çal'da LGS'ye girecek öğrencilere hediye

Denizli’nin Çal İlçesi’nde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava girecek olan öğrencilere bisiklet hediye edildi.  Belediye Başkanı Fethi Akcan, “LGS’de geçen yıl büyük başarı elde eden Çal’dan bu yıl daha büyük başarı bekliyoruz. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Çal'da LGS'ye girecek öğrencilere hediye

Çal Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava girecek olan öğrencilere bisiklet hediye etti. Belediye ekipleri, 34 mahallede yaşayan ve bu yıl liseye geçiş sınavına girecek olan öğrencilere bisikletlerini evlerinde teslim etti. 220 bisikletin 60’ı ise, Şehit Ramazan Uz İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törenle dağıtıldı. Törene; Belediye Başkanı Fethi Akcan, Başkan Yardımcısı Adnan Tatar, Milli Eğitim İlçe Müdürü Yasin Temel, öğrenciler ve veliler katıldı.

“BU YIL DAHA BÜYÜK BAŞARI BEKLİYORUZ”

Bisiklet dağıtım töreninde sosyal mesafeye dikkat edildi. Her birinde maske olan öğrenciler, isimleri okunduktan sonra bisikletlerin olduğu yere giderek bisikletini aldı. Başkan Akcan, “Allah çocuklarımıza zihin açıklığı versin. Çal, geçen yıl LGS’de önemli bir başarı elde etti. Denizli birincisi evlatlarımız çıktı. Bu yıl daha büyük başarı bekliyoruz. Bugüne kadar çocuklarımıza büyük emek veren öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER