ÇAL’DA TERSİNE GÖÇ BAŞLADI

‘Çal’a tersine göçü başlatacağız’ diyerek 2014 yılında başkanlık bayrağını devralan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın en büyük hayalı gerçek olmaya başladı.

ÇAL’DA TERSİNE GÖÇ BAŞLADI

2014 yerel seçimlerinde ‘Çal’a tersine göçü başlatacağız’ diyerek Çal Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan ve Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (KAMU-DER) tarafından, ‘2018 yılının Belediye Başkanı’ seçilen Fethi Akcan’ın en büyük hayali gerçekleşmeye başladı. Çal’da son 10 ayda 65 konut için Yapı Ruhsatı tanzim edildi ve konutların inşaatları devam ediyor. 19 bin 254 nüfuslu Çal’ın, 2007 yılında nüfusunun 25 bin olduğunu hatırlatan Başkan Akcan, ‘Tarım Kenti; Çal Projesi’nin başarıyla uygulandığını belirtti. Yapılan çalışmanın hızla devam eden göçe fren yaptırdığının altını çizen Başkan Akcan, kentlerde emekli olan Çallıların da yavaş yavaş ilçede konutlar yapmaya başladığını söyledi. Başkan Akcan, “Hedefimiz, Tarım Kenti Projesi ile 2020 yılında Çal’a yıllık 100-120 milyon TL arasında gelir sağlatmak. Tarım Kenti Projemiz başarıyla devam ediyor. Biz, 2014 yılında göreve geldiğimizde ‘Tersine göçü başlatacağız’ dedik, başlattık. Ama yeterli değil” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZ İKAMETGAHLARINI ÇAL’A ALDIRMALI”

Kentlerde emekli olup Çal’a konut yapanların ikametgahlarını ilçeye aldırmasını istediklerini belirten Başkan Akcan, “Devletimizin kırsal yerlere konut yapacaklara cazip krediler vermesi gerekiyor. Hatta faizsiz kredi de verilebilir. Birçok insanımız gelecek ve buralara konut yapacak ama olanağı olmayanlar bunu yapamıyor. Tersine göç olursa kentler de rahatlar. Çal gibi sürekli göç veren ilçelerde sosyo-kültürel ve nüfus anlamında güçlenir. Çallı hemşehrilerimden rica ediyorum; Çal’a konut yapanlar ikametgahlarını buraya aldırsın. Çal ailesi, Çal dışında ve Çal’da yaşayan insanlarıyla büyük bir aile. Başlattığımız tersine göç çağrılarına olumlu cevap veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER