Çal’da yollar kapandı

Çal İlçesi’nde sabah saat 08.30 sıralarında başlayan kar yağışı oldukça etkili oldu. Çok sayıda köy yolu kapandı. Ana yol diye bilinen arterlerde bile sürücüler zor anlar yaşadı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Böyle eziyete can kurban. Gerekirse 24 saat çalışalım, yeter ki kar yağmaya devam etsin, kuraklık bitsin” dedi.

Çal’da yollar kapandı

Türkiye’nin birçok bölgesi gibi Denizli’nin tamamında kar etkili oldu. Çal İlçesi’nde dün sabah saat 08.30 sıralarında başlayan kar, etkili oldu. Kısa sürede köy yolları kapandı. Maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. ‘Ana arter’ diye tabir edilen ana yollar ile caddelerde bile sürücüler çok zor anlar yaşadı.

“BÖYLE EZİYETE CAN KURBAN"

Kar yağışını önceden beklediklerini belirten Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, 5 ekibi hazır tuttuklarını söyledi. Başkan Akcan, “Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için elimizden geleni yapıyoruz. Tuzlama, kumlama çalışmalarının yanı sıra kepçeler ile yolları açık tutmak için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Günlerce kar nedeniyle esaret altında kalmaya razıyız. Çünkü kuraklığı bu kar yağışları bitirecek. Bizde gerekirse 24 saat aralıksız çalışalım, önemli değil. Yeter ki kar yağışı devam etsin. Böyle eziyete can kurban. Kar yağışı bizleri çok mutlu etti. Rabbime binlerce kere şükürler olsun, yüzümüzü güldürdü” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER