ÇAL'DAKİ GASP OLAYINI DNA ÇÖZECEK

ÇAL'DAKİ GASP OLAYINI DNA ÇÖZECEK

Çal’da yalnız yaşayan Ümmü Coşdan'ın (75), dövülüp, boynundaki altının gaspıyla ilgili, kadının torunu Mustafa T. (25) ile arkadaşı Durmuş M. (28), gözaltına alınmıştı. Olayla ilgili Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada; DNA profilinin tespiti ve böylece şüphelinin kimlik tespitinin yapılabilmesi amacıyla incelenmek üzere Ankara Jandarma Kriminal Laboratuvara gönderildiği bildirildi.

Olay, geçen hafta çarşamba günü saat 10.00 sıralarında, Akkent Mahallesi'nde meydana geldi. Bereli bir kişi, yalnız yaşayan 5 çocuk ve 17 torun sahibi Ümmü Coşdan'ın evine giderek, oğullarının arkadaşı olduğunu söyledikten sonra 1 bardak su istedi. Su getirmek için mutfağa gittiği sırada Coşdan'ın arkasından eve giren erkek saldırgan, yaşlı kadının yüzüne biber gazı sıktı, ağzını kapatarak yere yatırdı. Bu sırada saldırgan, Ümmü Coşdan'ın yüzüne defalarca yumruk atıp, boynundaki zincire takılı 1 Reşat altınını da kopartarak aldı. Para da isteyen saldırgan, yanında getirdiği koli bandıyla kadının ellerini bağladı. Saldırgan ardından kadının ağzını da aynı bantla bağlamaya çalışırken, Ümmü Coşdan, gaspçının bir parmağını ısırarak yaraladı. Gaspçı, Coşdan'ı tekrar dövüp, evin arka penceresinden atlayarak kaçtı. Aldığı darbeler sonucu yüzünde ağır yaralar oluşan Ümmü Coşdan, yakınları tarafından bulundu. Coşdan, götürüldüğü hastanede dudaklarına 15 dikiş atıldıktan sonra taburcu edildi. Geniş çaplı soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aile yakınlarını da incelemeye aldı. Yapılan soruşturma kapsamında, Ümmü Coşdan'ın torunu Mustafa T. ile arkadaşı Durmuş M., jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Savcılığa sevk edilen torun Mustafa T. ile arkadaşı Durmuş M., ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

ÜMMÜ COŞDAN “BUNLAR DEĞİL” DEDİ
Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada; “Ümmü Coşdan'ın torunu M.T. ve bunun arkadaşları D.M. ile O.K.'nin eylemi gerçekleştiren kişiler olabileceklerinden şüphelenilerek; üç şahıs, Çal Cumhuriyet Başsavcılığı’nca gözaltına alındı.  Üç şahıs, alınan beyanlarında üzerlerine atılı suçlamaları red etti. Müşteki Ümmü Coşdan'a teşhis için gösterildi. Ancak müşteki bu kişilerin eylemi gerçekleştiren kişiler olmadığını beyan etti. Bu beyan üzerine her üç şahıs sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliği’nce yurt dışı çıkış yasağı konularak Adli Kontrol kararı ile serbest bırakıldı” denildi.

OLAYI DNA ÇÖZECEK
Açıklamada; “Şüphelinin tespiti amacıyla soruşturma halen Çal Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülüyor. Kimliği tespit edilemeyen kişinin su içtiği bardaktan, pet şişeden, müştekinin elini bağlamakta ve ağzını kapatmakta kullanılan koli bandı parçalarının şüpheliye ait DNA profilinin tespiti ve böylece şüphelinin kimlik tespitinin yapılabilmesi amacıyla incelenmek üzere Ankara Jandarma Kriminal Laboratuvara gönderildi. Sonuç bekleniyor” şeklinde ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER