ÇAL'DAN AFRİN KAHRAMANLARINA KURU ÜZÜM VE PEKMEZ

ÇAL'DAN AFRİN KAHRAMANLARINA KURU ÜZÜM VE PEKMEZ

Çal Belediyesi öncülüğünde Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçik’e destek olmak amacıyla toplanan; kuru üzüm, pekmez ve örme şapkalar Türk Kızılayı’na teslim edildi.

Çal Belediyesi’nden Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin Bölgesi’nde terör örgütlerine yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçik’e destek olmak amacıyla toplanan kuru üzüm, pekmez ve örme şapkalar Türk Kızılayı’na teslim edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Birlik beraberliğimizin aynı Çanakkale savaşında olduğu gibi ordumuzun her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Halkımızın da desteği ile birlik ve beraberliğin yok olmadığını anlatmak istedik. Bunu da bu şekilde gözler önüne serdik. Buradan halkımıza askerlerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

“MANEVİ DESTEK SAĞLIYORUZ”
Mehmetçik2e manevi destek olduklarını söyleyen Çal Kaymakamı Yusuf Durani Dinç “Burada manevi destek sağlıyoruz. Okullardan mektuplar geliyor. Öğrencimizden biri ‘Asker amca siz bizi korumak için varsınız. Unutmayın ki yalnız değilsiniz. Akşam evde yatarken yorganı üzerime çektiğimde sizler için dua ediyorum.’ Bugün burada Çal Belediyesi’nin Çal Halkıyla topladığı üzümler pekmezler sizlere ulaştırılacak. Manevi destek olsun diye Çal’ın adı da oralarda duyulsun diye tertip edildi. Burada Kızılayımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ÇAL HALKINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Türk Silahlı Kuvvetleri’ne her zaman destek olduklarının altını çizen Türk Kızılayı Denizli Şubesi Başkanı Erdal Otçu; “Türk ordumuz için orada her zaman yardıma koşuyoruz. Biz de oradaki askerlerimize her zaman destek oluyoruz. Çalımızdan gelen bu yardımı askerlerimize ulaştıracağız. Bu yardımı için Belediye Başkanı Fethi Akcan’a ve Çal Halkına çok teşekkür ediyorum” şeklinde ifade etti.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER