“Çal’ın geleceği turizm ve tarımda”

Çal Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleriyle bir araya gelen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çal’ın geleceği turizmde ve tarımda. Özellikle turizm adına çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız” dedi.

“Çal’ın geleceği turizm ve tarımda”

Denizli merkezde yaşayan Çal, Bekilli ve Baklanlılar’ın üyesi olduğu Çal Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Çal’a gelerek Belediye Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Fethi Akcan ile bir araya geldi. Toplantıya; Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Makine Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Sarı, Çal Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Deda ve dernek yöneticileri ile üyeleri katıldı. Dernek Başkanı Abdullah Deda, “Çal’ın adını yurt dışında duyuran, yaptığı çalışmalarda sürekli gündemde kalan Başkanımızı kutluyorum. Fransa’da verilen ödül her Çallı’nın göğsünü kabarttı. Bir müjde de ben vereyim. Çallı olup, Çal’da evi olmayanlara müjdemiz var. Başkanımız yer tahsisi yapacak, o yeri biz parayla alacağız. Sonra da 1+1 şeklinde dayalı döşeli konutlar yapıp; ‘Benim ata topraklarında yerim yok, evim yok’ diyenlere 60 bin TL’ye vereceğiz. Çal için gece gündüz çalışan başkanımıza bizler de katkı vermeliyiz. Çorbada tuzumuz olmalıdır” dedi.

“FARKINDALIK YARATTIK, HALKLA BİRLİKTE ÇALIŞTIK”

Tarım, turizm, sosyo-kültürel ve sportif çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Başkan Akcan, şunları söyledi: “Kanyondaki çalışmalarla turizm için start verdik. Başta seracılık olmak üzere alternatif tarım ürünlerinin üretilmesi ve geliştirilmesine katkı veriyoruz. Halkla iç içe çalışıyoruz ve birçok projemizle farkındalık yaratıyoruz. Eğitime katkı veriyoruz. Başta futbol ve atletizm olmak üzere futbola yaptığımız yatırımlarla çok sayıda çocuğumuzun uyuşturucu bataklığına saplanıp kalmasına izin vermedik. Dağ başında keçi otlatan çoban kadına, ev hanımına, fabrikada çalışan işçi kadına, tarladaki çiftçi kadına da ulaştık. Bizim şu anda yürüttüğümüz Kısık Kanyonu projesi başlı başına başarı destanıdır. Malzemeyi kendimiz alıyoruz, 6.5 milyon TL’ye bitecek olan işi 2 milyona bitireceğiz. Çal’ın geleceği turizmde ve tarımda. Özellikle turizm adına çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER