ÇAL'IN ÖZEL ÇOCUKLARINA ÇOK ÖZEL EĞİTİM YUVASI AÇILDI

ÇAL'IN ÖZEL ÇOCUKLARINA ÇOK ÖZEL EĞİTİM YUVASI AÇILDI

Çivril, Baklan ve Bekilli İlçeleri’ndeki engelli öğrencilere de hizmet verecek olan Özel İnce Kalpler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Çal’da düzenlenen törenle hizmete girdi.
Duygusal ve davranış bozukluğu, fiziksel engelli, zihinsel engelli, öğrenme güçlüğü, yaygın gelişim bozukluğu, down sendromu, işitme engelli gibi engelleri olan özel çocuklar için Çal’da eğitim yuvası açıldı.  Çal’daki TOKİ Konutları’nın yanında açılan Özel İnce Kalpler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılış törenine; Kaymakam Yusuf Durani Dinç, Belediye Başkanı Fethi Akcan, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ile çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşan Kaymakam Yusuf Durani Dinç, “Engelli olmak bir kusur değildir. Onlara sahip çıkamamak bizlerin kusurudur. Bu eğitim yuvası özel çocuklarımızın eğitime kazandırılması adına çok önemli bir görevi yerine getirecek” dedi.

“ENGELLERİN EN BÜYÜĞÜ SEVGİSİZLİKTİR”

Özel çocuklara pozitif ayrımcılık yaptıklarını dile getiren Belediye Başkanı Fethi Akcan, “220 öğrenci kapasitesi olan Özel İnce Kalpler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hayırlı-uğurlu olsun. Engellerin en büyüğü sevgisizliktir. Biz özel çocuklarımızı seviyoruz. Çal’da açılan eğitim yuvası, sadece Çal’deki değil, Çivril, Baklan ve Bekilli ilçelerindeki özel çocuklara da eğitim verecek. Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır. Engelliye acıyarak değil, hayranlıkla bakmalıyız. Onlar bize Allah’ın emanetidir” diye konuştu. Özel İnce Kalpler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kayıtlar başladı.

 

HABER MERKEZİ

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER