Çallı asker anneleri, Kadınlar Günü’nde buluştu

Denizli’nin Çal İlçesi’ndeki asker anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Çal Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Çallı asker anneleri, Kadınlar Günü’nde buluştu

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri, Çal İlçesi’nde asker annelerinin bir araya gelip, birlik ve beraberlik mesajı vermesiyle başladı. ‘Kadınlar Günü’ nedeniyle bir dizi program hazırlayan Çal Belediyesi, ilk olarak evlatları asker ocağında olan kadınları bir araya getirdi. Suriye ve terörle mücadele verilen bölgelerde oğulları asker olan anneleri belediye binasında ağırlayan Başkan Fethi Akcan, onlarla önce kahvaltı sonra sohbet etti.

“BİZ OĞULLARIMIZI KINA YAKIP ASKER OCAĞINA GÖNDERİYORUZ”

Türkiye ile Suriye’nin İdlib üzerinde vardığı ateşkes anlaşmasının kalıcı olmasını dilediklerinin altını çizen Başkan Akcan, barışın egemen olmasını arzuladıklarını söyledi. Oğlu İdlib’de görev yapan Makbule Günay, “Hiçbir anne evladını kaybetmek, şehit vermek istemez. Ancak, ‘bizler vatana kurban olsun’ diye çocuklarımıza kına yakıp askere gönderiyoruz. Söz konusu vatansa bu millet her zaman şehit verir. Ateşkes anlaşması yüreğimize su serpti” dedi.

“TÜM KADINLARIN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Çal Belediyesi’nin Kadınlar Günü ile ilgili bir dizi etkinlikler yaptığını söyleyen Başkan Akcan, ilk olarak asker anneleri ile bir araya geldiklerini söyledi. Başkan Akcan, “Suriye’de şimdilik ateşkes kararı verildi. Umarız barış kalıcı olur. Bölgeden iyi haberler alıyoruz. Şimdilik çatışma ortamı yok. Elbette kimse savaş istemez, ancak söz konusu vatan ise bu millet geçmişte olduğu gibi şimdi de gelecekte de vatanı için savaşır ve şehit verir. Tüm asker analarının ellerinden öpüyor, asker analarımızın nezdinde tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193