Çallı çocuklar, 23 Nisan’ı doyasıya kutladı

Çal Belediyesi’nin organizasyonunda önce 4 bin kişi iftar yemeği verildi, ardından da düzenlenen ‘Çocuk Şenliği’nde binlerce çocuk, aileleri ile birlikte bayramı coşkusu yaşadı.

Çallı çocuklar, 23 Nisan’ı doyasıya kutladı

Çal Belediyesi tarafından İlçe Stadyumu’nda 4 bin kişi iftar yemeği verildi. İftar programının ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ‘Çocuk Şenliği’ yapıldı. Etkinliğe; Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın yanı sıra Kaymakam Ertuğrul Arslan, Çallı İş İnsanları Derneği Başkanı Süleyman Akçin ve yönetim kurulu üyeleri, Denizli Makine Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Mehmet Sarı ile çok sayıda davetli katıldı.

Çocuk Şenliği’nde oyun parklarında eğlenen çocuklara pamuk şekeri ve patlamış mısır dağıtıldı. Şenlikte; Hacivat-karagöz oyunları, sihirbazlık gösterileri, çeşitli yarışmalar düzenlendi. İftar programı öncesinde açıklama yapan Başkan Fethi Akcan, “Ramazan-ı Şerif’in öncelikle herkese mübarek olmasını temenni ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıl dönümünün de kutlu olmasını diliyorum. Biz de Hem Ramazan hem de çocuk bayramı münasebetiyle ‘iki önemli günü birleştirelim’ dedik. Bu sene iftarlarımıza ara verdik. İftar yapmaktansa paket dağıtma işine ağırlık verdik. Vatandaşlarımıza yaklaşık 2 bin paket dağıttık. 23 Nisan çocuklarda farklı bir algı oluşsun, çocuklar da hem Ramazan hem de 23 Nisan’ı hissi oluşması için bir organizasyon yaptık. İftar yemeği arkasından da çocuklarımız için 23 Nisan eğlence programı düzenledik. Ben çok mutluyum. İnsanlar geliyorlar. Çallı hemşehrilerimiz, her zamanki gibi bizi yalnız bırakmıyorlar. İnşallah önümüzdeki 23 Nisan’da da hep beraber buluşmak ve bu ülkenin birliğini ve beraberliğini en güzel şekilde yaşatmak adına elimizden gelen gayreti gösteririz. Bu vatan, bu bayrak, bizlerin daha rahat ve huzurlu yaşaması için şehit olan kardeşlerimiz var. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Geçmişte dedelerimiz de bu vatan için şehitler vermişiz ama hiçbir dönemde bu vatanı bırakmamışız. Bu vatanı terk etmemişiz. Bu nazlı hilal ve yıldızı gökyüzünden indirtmemişiz. Bizim görevimiz; bu vatanı ve milleti, Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu o muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak ve bu gökyüzünde, vatan topraklarında bayrağımızı dalgalandırmaktır. Tekrardan şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türk milletinin başı sağ olsun diyorum. Gazilerimizden ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaşayanlara da uzun ömürler temennisinde bulunuyorum. Rabbim Türk milletine bütün güzellikleri versin. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı da tüm dünya çocuklarına kutlu olsun. Rusya-Ukrayna Savaşı yaşanıyor. Anne ve babalarından ayrı çocuklar görüyoruz. Kimin nerede olduğu belli değil. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün büyüklüğünü bir kez daha burada görüyoruz. TBMM’nin kuruluş yıl dönümünde 23 Nisan’ı çocuk bayramı ilan etmiş. Atamıza ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyorum. İyi ki bu millet böyle büyük kahramanları her yüz yılda bir bağrından çıkarıyor ve hiçbir dönemde namerde muhtaç olmuyor” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLADI”

Çal Belediyesi, 23 Nisan Bayramı nedeniyle bastırdığı “Çocuklar için Resimli Nutuk” kitabını bayram eğlencesine katılan tüm çocuklara dağıttı. Kaymakam Ertuğrul Aslan da, “Çal gibi vatansever bir ilçede görev yapmanın onurunu yaşıyorum. Çocuklarımız bayramı eğlenerek, coşkuyla kutladı. Çal Belediyesi’ne ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER