Çameli Belediyesi kendi maskesini üretiyor

Korona virüsün Türkiye’de görülmesinin ardından hijyen ve önlemlerini attıran Çameli Belediyesi şimdi de kendi maskesini üretiyor. Hammaddesi Çamelili iş insanı Özkan Uysal tarafından temin edilen hem sağlıklı kumaştan hem de yıkanabilir kumaştan olan bezler ilçedeki terziler tarafından dikimine başlandı.

Korona virüsün Türkiye’de görülmesinin ardından hijyen ve önlemlerini attıran Çameli Belediyesi şimdi de kendi maskesini üretiyor Hammaddesi Çamelili işadamı Özkan Uysal tarafından temin edilen sağlıklı kumaştan hem de yıkanabilir kumaştan olan bezler ilçedeki terziler tarafından dikimine başlandı.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Maskelerimiz Tek kullanımlık değil. Bizimkilerin avantajı yıkayıp da kullanabiliyor. Yani kağıtlar gibi tek kullanımlık değil. Evde güzel bir şekilde yıkayıp dezenfekte edilirse tekrar kullanılabilir Yıkanabilir olması daha da dikkat çekici. Üretilen bu maskelerin dağıtımına önümüzdeki hafta Pazaryerlerimizde dağıtımına ücretsiz olarak başlanacak. Terzi Arkadaşlarımızın bizlere olan desteğini Bu vesile ile kendilerine şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211