Çameli Belediyesi’nden Aydınhan ailesine yardım

Çameli Belediyesi, eşini kuyu zehirlenmesinde kaybettikten sonra yol kenarında çadırda hayat mücadelesi vermeye çalışan Aydınhan ailesine şefkat eli uzattı.

Çameli Belediyesi’nden Aydınhan ailesine yardım

Çameli İlçesi’nde geçtiğimiz aylarda Çamlıbel Mahallesi'nde 3 metre derinliğindeki kuyuda aynı aileden 4 kişinin zehirlendiği, 1 kişinin ise hayatını kaybettiği olayda Aydınhan ailesi bahçe sulama amacıyla kullanılan su motor arızasını gidermek istedi. Kuyuya inen 43 yaşındaki Yusuf Aydınhan, zehirlenerek kuyuda hayatını kaybetti. Aydınhan'ın 45 yaşındaki eşi Fatmana Aydınhan, ailesine bakmak için eşinin daha önceden yaptığı kokoreç minibüsünü işletmeye başladı. Aradan geçen zaman içerisinde köyde yaşadığı evine borçlar gelmeye başlayınca mahalleden ayrılmak zorunda kalan Aydınhan, yardım istemişti.  Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “25 Mayıs 2020 tarihinde ilçemiz Çamlıbel Mahallesi’nde ikamet eden ve Yeşilyayla Mahallesi’ndeki bahçesinde bulunan su kuyusunda meydana gelen arızayı gidermek için kuyuya inen Ramazan Aydınhan, kuyuda zehirlenme sonucu hayatını kaybetti. Aydınhan Ailesi’nin basında yer alan ‘Yol Kenarında Yaşam Mücadelesi’ haberleri sonrası harekete geçen Kaymakamlığımız ve Belediyemiz, merhum Ramazan Aydınhan‘ın eşi Fatma Aydınhan ve ailesine Çamlıbel Mahallesi’nde yaşadıkları evin tadilatı konusunda yardımcı olunacağı konusunda Belediye Başkanımız Cengiz Arslan destek sağlamak adına harekete geçmiştir” dedi.

"BİR AİLE SICAKLIĞI İLE YANLARINDA OLACAĞIZ"

Başkan Arslan, şunları aktardı: “Aydınhan ailemiz ile yapılan görüşmeler sonucunda evin tadilat işlemleri belediyemiz tarafından üstlenilmiştir. Aile, Çamlıbel Mahallesi’ndeki evine taşınarak belediyemiz tarafından normal hayatına devam edilmesi sağlanmıştır. Eşinin ölümünden sonraki borç davaları, banka hacizlerinin yargı süreci davaları, belediyemiz tarafından takibi yapılmaktadır. Yetimler bir ilçenin bereket ve dua kapısıdır. Geride kalan yavrularımızın gözlerindeki o hasreti dindirmenin, bir aile sıcaklığı ile onların yanında olmanın gayretinde olacağız. Sosyal devletin gereği olarak üzerine düşen vazifeyi yerine getiren Çameli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı tarafından, Aydınhan Ailesi’nin sosyal yardımları düzenli olarak yapılmakta ve eksiksiz olarak yerine getirilmektedir. Yapılan bu yardımlarla da ihtiyaç sahibi ailemizin yükü hafifletilmiştir. Ayrıca ticaret yaptıkları araçları konusunda konusun da hava şartlarının düzelmesi ile birlikte Çameli-Denizli yolu ilçe girişinde belediyemiz tarafından yer tahsis edilerek Aydınhan Ailesi çalışmalarına hayatlarını kazanmaya devam edecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER