Çameli, Bilesuvar ile kardeş oldu

Azerbaycan’ın Bilesuvar kenti ile Çameli Belediyesi arasında dostane ilişkilerin kurulmasına ilişkin protokol imzalandı.

Çameli, Bilesuvar ile kardeş oldu

Azerbaycan’ın Bilesuvar kenti İcra Hakimiyeti tarafından, Çameli Belediyesi’yle Bilesuvar Bölgesi arasında dostane ilişkilerin kurulması amacıyla “Kardeşlik Şehirleri” konulu protokolün imza töreni düzenlendi. Azerbaycan’da ve Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün ve Belediyesi Meclis Üyesi İlhan Kandemir’in de yer aldı törende imzayı; Bilesuvar İli İcra Hakimiyeti Başkanı Faiq Gurbetov ile Belediye Başkanı Cengiz Arslan imzaladı. Törende konuşan Bilesuvar İli İcra Hakimiyeti Başkanı Faiq Gurbetow; aynı soy, dil, din, kültür ve birçok karşılıklı bağa sahip olmanın Azerbaycan-Türk arasındaki ilişkilerin sürekli gelişmesi olduğunu söyledi. Gurbetov, tüm dünyaya örnek olan Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesi ve sürekli güçlenmesinden istifade ederek, bölgelerimizin her alanda dostluk ve ortaklık ilişkilerinden karşılıklı olarak faydalanması gerektiğini kaydetti. Gurbetov, “Bilesuvar ile Çameli arasında imzalanan bu protokol, işbirliğimizin üst düzeyde gelişmesine ve kapsamlı ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Bilesuvar ile kardeş olmaktan ve ağırlanmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Çameli, doğası ve turizm alanında güzel bir ilçemiz. Bilesuvar ile her türlü iş birliğine hazırız. Bugün attığımız imzayla kardeşliğimiz, kültürel ve sosyal projelerle taçlanacak. İcra Hakimiyeti Başkanı Faiq Gurbetov’a ilgi ve alakaları için teşekkür ederiz” dedi. Görüşmede, karşılıklı ilgi gören alanlarda iş birliği, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırım fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İmzaların atılmasının ardından kardeşlik ilişkilerinin kuruluşu dolayısıyla ağaç dikimi gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER