ÇAMELİ BİSİKLET TUTKUNLARINI AĞIRLADI

Çameli Kaymakamlığı ve Çameli Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından ‘Çameli Dağ Bisikleti Kupası ve SALCANO Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’ gerçekleştirildi. Şampiyonada dereceye girenler ödüllerini aldı.

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından ‘Çameli Dağ Bisikleti Kupası ve SALCANO Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’ düzenlendi. Şampiyonaya farklı illerden 8 takımla 87 sporcu ve ferdi sporcular katıldı. Çameli’nde bin 500 metre yükseklikte etrafı çam ormanlarıyla kaplı ve doğal güzellikleri ile dolu maraton boyunca bisikletçilerin güvenliğini güvenlik güçleri ve Akut Kurtarma ekipleri sağladı. Çameli Taş Konakları’nda başlayan maraton, Bıçakçı, Düzençam, Yaylacık yol ayrımı, Gürsu Buhugediği, Karkın, Taşlıkbaşı, Taşçılar Mezarlığı, Elmalı Mahallesi güzergahlarının geçilmesinin ardından Elmalı Mahallesi Muhtarlığı önünde son buldu.

“SENEYE DAHA ÇOK BİSİKLET TUTKUNUNU İLÇEMİZDE GÖRMEK İSTİYORUZ”
Belediye olarak bisiklet sporuna çok önem verdiklerini söyleyen Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Kazasız belasız güzel bir yarışma oldu. Belediye olarak bisiklet sporuna çok önem veriyoruz. Önümüzdeki yıl da Çameli’nde yine büyük çaplı bir organizasyon olan Uluslararası Bisiklet Şampiyonası’nı artırarak devam ettirmek istiyoruz Seneye daha çok bisiklet severleri ve sporcuları bu yarışmalara katılmaya davet ediyorum. Yarışmada başarılı olan tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Her geçen yıl daha iyiye giden bu tür organizasyonlarımızı gelecek yıllarda da çeşitlendirerek arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

“ÇAMELİ’NİN TURİZMİNE DE KATKI SAĞLIYOR”
Çameli Kaymakamı V. Ali Şanlıer ise şunları söyledi: “Çameli Dağ Bisikleti Kupası ve SALCANO Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’na, bundan sonra daha fazla destek verip geliştireceğiz ve daha iyi yerlere getireceğiz. Bu tür organizasyonlar Çameli’nin turizmine de katkı sağlıyor. Emeği geçen herkese, özellikle de sporculara çok teşekkür ediyorum.”

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Elite Erkekler, Elite Bayanlar, 50+Master Erkek, 40+ Master Erkek, 30+ Master Erkek klasmanında derece alan sporculara ödülleri verildi. Dereceye girenlere ödüllerini, Çameli Kaymakamı V. Ali Şanlıer, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli Jandarma Komutanı Hamza Çil, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu Temsilcisi Gürol Çağdaş, Türkiye Dağ Bisikleti Teknik Kurulu Üyesi Kamil Alev, Denizli Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi İsa Dal takdim etti.

YARIŞMANIN BİRİNCİSİ EMRE YAVUZ OLDU
Emre Yavuz 2 saat 45 dakika 1 saniye ile dereceye girerek şampiyonanın birincisi oldu. Mutluluğu dile getiren Yavuz Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ‘a desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Yarışma sonunda Elmalı Mahallesi Muhtarlığı tarafından tüm sporculara ve gelen konuklara yemek ikramında bulunuldu.

İBRAHİM ALAYONT- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER