ÇAMELİ'DE FIRTINA İÇİN KIRMIZI ALARM

Çameli Belediyesi, Yunanistan üzerinden gelerek Ege Bölgesi’nde etkili olması beklenen fırtınaya karşı halkı uyardı, olağanüstü bir duruma karşı da gerekli hazırlıklarını tamamladı.

ÇAMELİ'DE FIRTINA İÇİN KIRMIZI ALARM

Çameli Belediyesi, Yunanistan üzerinden gelerek Ege Bölgesi’nde etkili olması beklenen fırtınaya karşı halkı uyardı. Konuyla ilgili açıklama yapan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, 30 Eylül Pazar Günü ilçe genelinde kuvvetli yağış ve fırtına beklendiğini bildirdi. İlçe genelinde Cumartesi gecesinden itibaren gök gürültülü kuvvetli yağış ve fırtına beklendiğini belirten Başkan Arslan, “Meteorolojiden gelen bilgilere göre, öğleden sonra itibarıyla Kıyı Ege'den bir fırtına beklenmekte. Tabii büyük ölçekli meteorolojik hadise olduğu için bilinmesi gerekiyor. Buna göre, günlük yaşamamızı ve davranışlarımızı düzenlememiz ve uyarılara dikkat etmemiz gerekiyor. Rüzgarın saatte 150 kilometre hıza ulaşabileceğinden bahsediliyor.

‘Pazartesi yani 01 Ekim ilk saatlerinde etkisini azaltacak’ deniyor. Denizli AFAD, bununla ilgili hazırlıklarını yaptı. Çalışmalarını sürdürmekte Önlemlerimizi aldık. Vatandaşlarımız da bu hassasiyeti gösterirse, beraberce bu meteorolojik olayı sağlıklı bir şekilde geride bırakırız. Belediye olarak ilgili birimlerimiz oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşın gerekli hazırlıkları tamamladı. Vatandaşlarımız, her türlü olumsuzluğu belediyenin 0258 571 5028 numaralı telefonunu arayarak ya da Whatsapp 0 530 268 4863 hattından bilgi verebilirler. Özellikle dere kenarı ve yamaçlarda yaşayan ve özellikle ilçemizde balıkçılığın yapıldığı Elmalı-Kirazlıyayla-Sarıkavak Mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın ve işletmelerimizin su baskınları ve kasırgaya karşı tedbirli olmalıdır. Ayrıca ağaç devrilmesi ve çatı uçmalarına karşı dikkatli olmalarını önemle rica ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211