ÇAMELİ 'İLKÖĞRETİMHAFTASI'NI KUTLADI

ÇAMELİ 'İLKÖĞRETİMHAFTASI'NI KUTLADI

Çameli’de, 2016-2017Eğitim-Öğretim yılı ‘İlköğretim Haftası’ nedeniyle Atatürk İlkokulu'nda programdüzenlendi.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı‘İlköğretim Haftası’ nedeniyle Çameli’de program düzenlendi. Atatürkİlkokulu'nda gerçekleştirilen programa; Çameli Kaymakam Şeref Albayrak, ÇameliJandarma Komutanı Asb. Kd. Bcvş. Hamza Çil, Çameli Belediye Başkan YardımcısıAtila Aydın, İlçe Milli eğitim Müdürü Murat Uzun, İlçe Milli Eğitim ŞubeMüdürleri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler, sivil topum kuruluşları ve siyasiparti temsilcileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim MüdürüMurat Uzun, “Bu Eğitin öğretim dönemi için yeniden birlikteyiz. Bu Eğitimöğretim dönemi millet ve devlet olarak yazılan destanın sonrasında başlayan ilkeğitim öğretim dönemi olması nedeniyle önceki dönemlerden biraz farklı başladı.Gururluyuz çünkü bu millet 15 Temmuz’da yeni bir destan yazdı. Hüzünlüyüz çünkübu vatan için 15 Temmuz'da 241 Şehit verdik. Terör nedeniyle hale vermeye devamediyoruz. 15 Temmuz Çanakkale ruhunun yeniden alevlendiği gerçek vatansevgisinin gösterildiği vatana ve değerlerimize dil uzatan hainlerin nasıldillerinin koparıldığı ve vatana uzanan hain ellerinin milletçe nasılkırıldığının gösterildiği gündür” dedi.

“ÜLKEMİZİ DAHA DAİLERİLERE TAŞIMAK ZORUNDAYIZ”

Konuşmasında gençlereseslenen Uzun, “Bizler sizlere güveniyoruz ve sizlerle gurur duyuyoruz. Daha çokçalışmak ve ülkemizi daha da ilerilere taşımak zorundayız. Bu ülke sizlereemanettir. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak çağdaştoplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. İlköğretimöğrencilerini hayata ve üst öğrenime hazırlayan zorunlu eğitim çağını kapsar.Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren Başöğretmen Atatürk’ün önderliğindebaşlatılan okuma yazma ve eğitim seferberliği her yıl devam etmektedir.Atatürk’ün Türk Milleti’ne hedef olarak gösterdiği çağdaş ülkeler seviyesineulaşmanın tek yolu toplumun eğitilmesinden geçer. Bu nedenle ‘İlköğretimHaftası’ kutlanmaktadır. Sağlık huzur ve başarı dolu güzel bir eğitim öğretimyılı geçirmenizi diliyorum” diye konuştu.

ÖĞRENCİLER ŞİİRLER OKUDU

Kutlama programıöğrencilerin hazırlamış olduğu ‘İlköğretim Haftası’ ile ilgili şiir vekonuşmalar ile devam etti. Program sonunda 5’inci sınıf öğrencilerinin okulayeni başlayan öğrencilerine ve 8’inci sınıf öğrencileri 5’inci sınıföğrencilerine 'Hoş geldiniz' çiçeklerini verilmesin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193