Çameli Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi

Pamukkale Üniversitesi Çameli Meslek Yüksek Okulu, ilk mezunlarını verdi.

Çameli Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Çameli Meslek Yüksek Okulu, Tapu ve Kadastro Programı’yla ilk mezunlarını verdi. Çameli Taş Konaklarda mezuniyet töreni yapıldı. Törene; Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Belediye Başkanı Cengiz Arslan, PAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kısaç, Prof. Dr. Necip Atar, Genel Sekreter Prof. Dr. Selçuk Haşıloğlu, Çameli Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Recep Çakır, akademik, idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı. Tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Tören; dereceye giren öğrencilerin isimlerinin ilan edilmesi, Meslek Yüksekokulu Birincisi Selim Çavuş Ömerkadıoğlu’nun Mezuniyet Kütüğü’ne isminin çakılması, Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Aykut Senerci’nin öğrencilere diplomalarının takdim etmesi, dereceye giren öğrencilerimizin ödüllerinin ve diplomalarının taktim edilmesiyle devam etti. Törende konuşan Çameli Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Recep Çakır; mezun öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi.

“Biz de heyecan içerisindeyiz”

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “PAÜ’nün Çameli Meslek Yüksekokulu bugün ilk mezunlarınınız. Bizler de burada olmanın ve sizlerin heyecanını paylaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Çameli Meslek Yüksekokulu’nun ilk mezunları olarak bu üniversitenin imajını oluşturacaksınız bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyoruz” dedi. Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün ise şunları söyledi: “Sizler gibi biz de heyecan içerisindeyiz. Çameli Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını veriyor. Sizler, hem kendiniz, hem de sizden sonraki arkadaşlarınız hakkında toplumdaki tanıtımda en önemli etkiye sahip elçilersiniz. Tüm mezun öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diliyoruz.”

“Yeni hayata başlıyorsunuz”

Mezun öğrencileri tebrik eden PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, öğrencilere öğütler verdi. Rektör Kutluhan, “Üniversite, hayatın renkleridir. Eli kalem tutmuş, okumuş, mürekkep yalamış kişiye her zaman sorulur. Bu soruların cevabında lütfen lakayt kalmayalım. Bilmediğimize ‘Bilmiyoruz, isterseniz öğrenip gelebilirim’ dersiniz. Bildiğinizi ise tam doğru bir şekilde aktarın. Ben bugün çok mutluyum. Çameli’de Meslek Yüksek Okulumuz ilk mezunlarını veriyor. Yeni hayata başlıyorsunuz. Başarılar diliyorum. Ailelerinize de onur ve gurur içerisinde bu evlatlarımızın yetişmesinde büyü payınız var. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Tören sonunda öğrenciler, keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER