ÇAMELİ SEMALARI PARAŞÜTÇÜLERLE RENKLENECEK

Çameli Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı işbirliğiyle, 2018 Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Hazırlık Yarışması, bugün start alacak. En iyi 120 sporcunun katılacağı yarışmaların Kupa ve ödül töreni 07 Eylül 2018 Cuma Günü yapılacak.

ÇAMELİ SEMALARI PARAŞÜTÇÜLERLE RENKLENECEK

Türk Hava Kurumu, 1925 yılından beri amatör sportif havacılığı Türk halkına sevdirmek için ‘İstikbal Göklerdedir’ şiarıyla gece gündüz çalışmaya devam ediyor. Türk Hava Kurumu, Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) Lisanslı sporcularıyla bu kez Denizli’nin Çameli İlçesi’nde gökyüzünü süsleyecek. Çameli Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı işbirliğiyle, 2 bin 140 metre yüksekliğindeki Yaylacık Dağı’nda bu yıl 6’ıncısı gerçekleşecek FAI - CAT2 onaylı etkinlik olan 2018 Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Hazırlık Yarışması gökyüzünde büyük bir şölene imza atacak. Yarışmaya; 50’nin üzerinde ülkeden 300’den fazla sporcunun başvurduğu ancak Uluslararası standartlar gereği seçilmiş en iyi 120 sporcunun katılacağı belirtildi. Yarışma 01 Eylül 2018 cumartesi Günü saat 11.30’da Çameli Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği açılış töreni ile başlayacak. 02 Eylül – 07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak resmi yarışma uçuşlarının ardından 07 Eylül 2018  tarihinde yapılacak kapanış töreninde madalyalar sahiplerini bulacak. Kupa ve ödül töreni 07 Eylül 2018 Cuma günü saat 18.00’da Çameli Taş Konaklar’da gerçekleşecek. Gökyüzündeki şenliğe katılımlarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

“TÜM SPORCULARA EMNİYETLİ UÇUŞLAR DİLİYORUM” 
Türk Hava Kurumu Genel Başkanı ve Uluslararası Hava Sporları Federasyona FAI Başkan Yardımcısı Kürşat Atılgan, Çameli Belediye Başkanı ve Çameli Kaymakamına desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini söyleyerek, “Yılda binlerce gencimize ücretsiz kurs ve eğitim veriyoruz. Kurumumuz üniversitesiyle, uçuş akademisiyle, 382 şubesiyle, yangın uçaklarıyla, helikopterleriyle kadirşinas Türk Milleti’nden aldığımız yardımlarla faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Öte yandan Türkiye’nin Ulusal ve Uluslarası Hava Sporları Federasyonu (FAI) ile işbriliği içerisinde devletinin kendisine yüklediği önemli görevlerden birisi olan sportif havacılık alanında da her branşta şampiyonalar düzenlenmeye devam etmektedir. FAI – CAT2 onaylı bu Yamaçparaşüt Mesafe Yarışması aynı zamanda Türkiye’de bu yıl yapılan ilk resmi mesafe yarışması olma özelliğini taşımaktadır. İkincisi yine FAI – CAT2 onaylı ve dünya kupası olarak hemen bu yarışmanın arkasından  Aksaray’da yapılacaktır. Tüm sporculara başarı ve kazasız emniyetli uçuşlar diliyorum”  dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193