ÇAMELİ SERACILIKTA MODEL OLDU

ÇAMELİ SERACILIKTA MODEL OLDU

Beyağaç Belediye Başkanı Mustaf Akçay, Tavas-Kale-Beyağaç Sebze Üreticiler Birliği ve Beyağaçlı üreticiler örtü altı seracılıkta konusunda hızlı ilerleme kaydeden Çameli’ye teknik gezi düzenledi. Çameli’deki seralar incelendi, yetkililerden üretime ilişkin bilgiler alındı.
Beyağaç Belediye Başkanı Mustaf Akçay, Tavas-Kale-Beyağaç Sebze Üreticiler Birliği ve Beyağaçlı üreticiler örtü altı seracılıkta konusunda hızlı ilerleme kaydeden Çameli’ye teknik gezi düzenledi. Teknik gezi öncesi Çameli Belediyesi Konferans Salonu’nda Çameli Belediyesi Ziraat Danışmanlık personellerinden Ziraat Mühendisi Gökhan Hakkı Gököz, geziye katılanlara bilgilendirme yaptı. Toplantıda konuşan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Çameli’nin tarımıyla yakından ilgilendik. 2014 yılında 40 dönüm olarak başladığımız seracılık faaliyetleri, 2018 yılının bu zamanına kadar 400 dönüm olmuştur. Çameli’deki üretimin sağlıklı ve pazarlanması için birlik oluşumu önemlidir. Çameli emin adımlarla örtü altı sebzecilik faaliyetinde ilerliyor.  Teknik gezinin sizler için faydalı olacağını düşünüyorum” dedi

AKÇAY; “ÇAMELİ’Yİ ÖRNEK ALIYORUZ”
Beyağaçlı çiftçiler üretici seralarına teknik gezi düzenlediklerinin altını çizen Beyağaç Belediye Başkanı Mustaf Akçay, “Halkımızın refah seviyesi artacak ve mutlu bir toplum yaratılacak.  Beyagaç, emin adımlarla tarım kenti olma yolunda ilerliyor. Beyagaç’ta örtü altı seracılık konusunda önemli bir sinerji ortaya çıktı. Bize de düşen görev; bu sinerjiyi desteklemek. Kısa, orta ve uzun vadede seracılık Beyagaç’ta Sera alanları büyümesini sağlayacağız. Bu Yüzden Çameli’yi örnek alıyoruz. Belediye olarak görevimiz çiftçilerimizin kazancını yükseltmek, ilçe ekonomisini güçlendirmek. Çameli’nin örü altı seracılıkta büyük adımlar adıyor. Çameli, bizim için model oluyor” diye konuştu.

MİSAFİRLER, SERALARI İNCELEDİLER
Toplantı sonrası Beyağaçlı üreticiler ilçedeki seraları gezerek; sera kurulum malzemelerinin atölye ön hazırlık aşamalarını, sera malzemelerinin teknik özellikleri, seracılık sistemi ve teknoloji hususunda bilgi aldı. Soğuk Hava Deposu’nda ürünlerin depolanması ve saklanması konusunda detaylı bilgilendirme yapıldı. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER