Çameli, Teknofest'e elektrikli otomobille hazırlanıyor

TEKNOFEST’in düzenlediği Liseler Arası Elektrikli Araç Yarışlarına, Çameli İlçesi’nden ‘Karaman’ isimli araç ile katılacak olan ‘Çameli Elektromobil Takımı’, Denizli’yi temsil edecek. 2021’de ilk kez düzenlenecek yarışmada desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Gençlerimizin böyle bir proje yapacak olması beni çok gururlandırdı” dedi.

Çameli, Teknofest'e elektrikli otomobille hazırlanıyor

TÜBİTAK tarafından 2021 yılında ilk kez düzenlenecek olan Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’na Çameli İlçesi’nden Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu Çameli Elektromobil Takımı, ilçenin eski adı olan ‘Karaman’ isimli hazırladıkları araç ile katılacak. Çameli Kaymakamlığı ve Çameli Belediyesi TEKNOFEST heyecanına ortak oldu. Genel Koordinatörlüğünü Çameli Belediyesi adına Gençlik Hizmetleri Lideri Tunahan Gencel'in, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Projelerden Sorumlu Müdür Yardımcısı Ali Hız ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Davut Akyol'un yürüttüğü proje, 15 öğrenci ile bir danışman öğretmenle gerçekleştirildi.

“BU SÜREÇTE KENDİLERİNE DESTEĞİMİZ DAİMİDİR”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Uzun; “Teknolojik gelişmelerin öne çıktığı, ülkemizde bu anlamda çalışmaların önemsendiği bir dönemde, elektrikli otomobil için proje yapılması çok önemli ve gurur verici bir gelişmedir. Öğretmenimizin ve öğrencilerimizin elinden gelen en iyi çabayı gösterip güzel bir ürün çıkartacağından hiç şüphem yok. Bu süreçte kendilerine desteğimiz daimidir. Proje ekibimize muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAMAYA HAZIRIZ”

Belediye Başkanı Cengiz Arslan, TEKNOFES’te Denizli’den yarışmaya katılım hakkı kazanan tek takım olan ilçenin gençleri kenti ve ilçeyi en güzel şekilde temsil edeceklerini belirterek; “Ülkemizin ve ilçemizin geleceği adına heyecan duydum. Gençlerimizin böyle bir proje yapacak olması beni çok gururlandırdı. Aracın isminin ilçemizin eski adı ‘Karaman’ olması çok güzel olmuş. Bize düşen, onların bu ufku ve vizyonunu yüksek tutmalarını sağlamak, destek vermek Çameli Belediyesi olarak yarınların teknolojisini tasarlayacak, üretecek ve yönetecek olan gençlerimizin, çocuklarımızın yanındayız. Çameli Belediyesi olarak her türlü desteği sağlamaya hazırız. Yarışmaya katılacak gençlerimize başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

“İLÇEMİZE ÖDÜLLE DÖNMEK İSTİYORUZ”

Proje Danışman Öğretmeni Davut Akyol; “Öğrencilerimizle ekibimizi kurduk ve çalışmalara başladık. Yapacağımız elektrikli otomobil henüz tasarım aşamasındadır. Tasarımlar bitince aracımızı tüm platformlarda yayınlayacağız ve halkımızın beğenisine sunacağız. İstanbul’da yapılacak olan yarışlardan ilçemize ödülle dönmek istiyoruz” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILI OLACAKLARINA İNANIYORUM”

Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kürşat Yellice; “Türkiye’de ilk defa düzenlenen ‘Liseler Arası Elektrikli Otomobil Yarışması’na Denizli’den başvuran nadir okullardan biri olduk. Sonuç ne olursa olsun, bu takımın kurulup yarışmaya başvuru yapılması, binlerce gencin önüne geçilmesidir. Ben her platformda olduğu gibi bu projede de öğrencilerimizin başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER