ÇAMELİ, ‘ULUSAL KIRSAL AĞ KURULUM ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

Çameli Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı - Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından IPARD Programı kapsamında organize edilen ‘Ulusal Kırsal Ağ Kurulum Çalıştayı’na katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı - Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından IPARD Programı kapsamında ‘Ulusal Kırsal Ağ Kurulum Çalıştayı’ yapıldı. 10-12 Ekim tarihlerinde yapılan çalıştaya Çameli Belediyesi de katıldı.

Toplantıda; katılımcılara, kırsal kalkınma programlarının uygulanmasını teşvik etmek ve kolaylaştırmak, kırsal kalkınmanın gerçekleştirilmesine paydaşların katılımını artırmak, kırsal kalkınma programının uygulanmasının kalitesini iyileştirmek, kırsal kalkınma politikası ve finansman imkanları konusunda bilgilendirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “İlçemizde yerel ve öz kaynakların değerlendirilmesi, doğal ve kültürel varlıkların da kıymetlendirilmesi; referans alınan değerlerin başında geliyor. Yerel ve öz kaynakların ekonomiye kazandırılması hedefleniyor. Kaynaklarımızın güzel değerlendirilmesi açısından toplantının olumlu olacağını düşünüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER