Çameli’de 1 kilonun üzerinde domatesler

Çameli’nin Gökçeyaka Mahallesi’nde yaşayan Levent Kerem’e ait serada yetişen ve 'Çameli Kınalısı' olarak bilinen domatesler, bin 20 ile bin 200 grama kadar ulaştı.

Çameli’de yaşayan Levent Kerem Gökçeyaka Mahallesi Kıran Dağı Mevkiinde 14 dönüm alanda örtü altı sera kurdu ve domates yetiştiriciliğine başladı.

Bombus arılarıyla üretim yapan Levent Kerem’in, bölgeye has 'Çameli Kınalısı' olarak bilinen domateslerinin tane ağırlığı; bin 20 ile bin 200 grama kadar ulaştı. Sattığı domateslerin hormonsuz olduğunun altını çizen Kerem, pandemi döneminde yetiştirdikleri domatesin 2,2 liraya kadar alıcı bulduğunu dile getirdi. Ürettikleri domateslerin kaliteli olduğunu belirten Kerem; daha çok ihracatçıyı bölgeye davet ettiklerini söyledi.

“PANDEMİ BİZİ ETKİLEMEDİ”

Sektörlerinde pazar sorunu olmadığını belirten Kerem, “Tarım sektöründe yaş sınırı 40-60 arasıdır. Pandemi sürecinde de bu kişilerin risk durumu fazla olduğundan işçi sayımız yarı yarıya düştü. Biz de daha genç nesille pandemi kuralları gereğinde seranın içinde de olsa sosyal mesafe, maske ve hijyen tedbirlerimizi alarak çalışıyoruz. Esnaflar ve çiftçiler olarak tek dileğimiz; bu virüsün bir an önce Türkiyemizden ve dünyamızdan temizlenmesidir. Çiftçilerimizin eski günlerine, vatandaşlarımızın sağlıklı günlerine kavuşmasını istiyoruz” dedi

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER