Çameli’de 1 milyon domates fidesi, toprakla buluşuyor

Başkanlık görevine geldiği 2014 yılından bu yana örtü altı seracılığa büyük önem veren Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’ın hayalleri gerçekleşiyor. Denizli’nin diğer ilçelerine de rol model olan ilçede bu yıl yaklaşık 1 milyon domates fidanı toprakla buluşuyor.

Çameli’de 1 milyon domates fidesi, toprakla buluşuyor

Başkanlık görevine geldiği 2014 yılından bu yana örtü altı seracılığa büyük önem veren Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’ın hayalleri gerçekleşiyor.

İlçede her geçen gün büyüyen ve Denizli’nin diğer ilçelerine de rol model olan seracılıkta bu yıl yaklaşık 1 milyon domates fidanı toprakla buluşuyor.

İlçemizin emin adımlarla tarım kenti olma yolunda ilerlediğinin altını çizen Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Belediyemizin Tarım Danışmanı elemanlarımız sürekli örtü altı seracılıkta çalışmaları devam ediyor. Toprak analiz çalışmaları yapılıyor. Yine bu yıl da Çameli Belediyesi olarak örtü altı sebze yetiştiriciliğinde değişimlere, eğitimler ve çiftçilerimize geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da üreticilerimize gerekli desteği vermeye devam ediyoruz. Bu Sezon Çameli Genelinde yaklaşık 1 milyon ve üzeri domates fidesi toprakla buluşuyor. Bölgemizde tersine göçü sağlıyoruz. Yıllar önce seracılık alanlarına göç edenleri geri getiriyoruz” dedi.

ORGANİK VE KALİTELİ ÜRÜN ELDE EDECEĞİZ

Çameli’de Örtü altı seracılık faaliyetlerinde yaz dönemi dikimlerinin başladığının altını çizen Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer, “Yaklaşık 680 dekar alanda 156 Çiftçimiz ile Çameli Kınalısı diktik. Amacımız daha fazla ürün almak ve kaliteli organik bir ürün elde etmek. Sezon Sonunda 20 bin ton domates üretimi yapıp, ihracat yapmaktır. Bize vermiş olduğu desteklerden dolayı belediye başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER