ÇAMELİ’DE “DON” NÖBETİ

Hava sıcaklıkların düşmesiyle birlikte Türkiye'nin örtü altı üretimde önemli merkezlerinden Çameli'de akşam saatlerinden itibaren etkili olan soğuk hava, etkisini gösterdi. Rüzgarın da etkisiyle hava sıcaklığının eksi derecelere düştüğü ilçede üreticiler, nöbet tutarak ürünlerin soğuktan etkilenmemesi için nöbet tuttu.

Hava sıcaklıkların düşmesiyle birlikte Türkiye'nin örtü altı üretimde önemli merkezlerinden Çameli'de akşam saatlerinden itibaren etkili olan soğuk hava, etkisini gösterdi. Rüzgarın da etkisiyle hava sıcaklığının eksi derecelere düştüğü ilçede üreticiler don nöbetine çıktı. Bin bir emekle yetiştirdikleri ürünlerinin bozulmaması için sabaha kadar nöbete çıkan seracılar, çam odunları ile yaktıkları sobanın sönmemesi için yoğun çaba gösterdi. Seralarını saat başı kontrol eden seracılar, sobalarına odun atarak ürünlerin soğuktan etkilenmesini önledi.

Serada domates yetiştiren Ediz Yılmaz, domatese çocuğu gibi baktığını, ilacını, gübresini zamanında verip, soğuk havalarda da soba yakarak koruduğunu söyledi. Yılmaz, hava ısınana kadar gece don nöbeti tutmaya devam edeceğini belirtti.

ÇAMELİ'DE ŞİDDETLİ RÜZGAR AĞAÇ YIKTI

Öte yandan ilçede etkili olan rüzgar, Gökçeyaka Mahallesi Sarıcaova Mevkii’ndeki mahalle kahvehanesi önünde bulunan ağacı devirdi. Mahalle yolunda trafiğe engel ağaç, mahalle sakinleri tarafından kesilerek kaldırıldı ve yol trafiğe açıldı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER