ÇAMELİ’DE GÖKYÜZÜ YAMAÇ PARAŞÜT ŞAMPİYONASI İLE RENKLENECEK

Çameli Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı’nca organize edilen 2018 Yamaç Paraşütü Dünya Kupası 01-07 Eylül 2018 tarihleri arasında başlıyor. Şampiyonaya FAI onaylı CAT2 belgeli 39 ülkeden 355 sporcunun başvurduğu açıklandı.

ÇAMELİ’DE GÖKYÜZÜ YAMAÇ PARAŞÜT ŞAMPİYONASI İLE RENKLENECEK

Çameli 2018 Yamaç Paraşütü Dünya Kupası 01-07 Eylül 2018 tarihleri arasında başlıyor.

Çameli Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı işbirliği ile Yaylacık Dağı’nın 2.140 metre yüksekliğinde Yamaç Paraşütü Dünya Kupası’nın 6’ıncısı gerçekleşecek. Çameli Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada FAI onaylı CAT2 etkinliğine 39 ülkeden 355 sporcunun başvurduğu vurgulandı.

Çameli Belediye Başkanı Başkan Cengiz Arslan, 2013 yılında başlattıkları hava sporları serüveninde Yaylacık Dağı’nın bu alanda tüm dünyada tanınan merkezlerden biri haline geldiğini belirterek ''Yamaç paraşütünde şimdiye kadar yaptığımız uluslararası organizasyonlarla büyük başarılara imza attık.

Yaylacık Dağı’nda yaptığımız kalkış ve iniş pistleriyle hava sporlarında ülkemizin çok önemli bir merkezi olduk. Fiziki yapısı, coğrafi özellikleri ve termik akımlarıyla yamaç paraşütü hava sporlarında vazgeçilmez bir merkez oldu. 01-07 Eylül tarihleri arasında Dünya Yamaç Paraşütü şampiyonasına ev sahipliği yapıyoruz.” Dedi.


Başkan Arslan, “Sporcularımıza kazası belasız yarışmalar diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı Uluslararası Yamaç Paraşütü atlayışlarını izlemeye davet ediyorum. Çameli’de bayram havasında yapılacak olan bu etkinlikte Yamaç Paraşütü sporcuları ‘pencere açıldı’ denilerek Çameli Semalarını renklendirecek. Allah’ın tüm doğal güzellikleri bahşettiği Çameli’nin her noktasında ayrı bir etkinlik yapılabilir. Akkavak ve Kargın Yaylası’nda kar ve zirve yürüyüşleri,Sarıkavak ve Karanfilli Yaylası’nda doğa yürüyüşü aynı zamanda Kolak Gölü’nde çadır kurup geceleri konaklanacak trekking yürüyüş rotaları, derin vadilerde aksiyon ve adrenalin sevenler için kanyonlar, bisiklet safarisi gibi birçok alternatif seçenekleri var.” Diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER