ÇAMELİ’DE KAR OYUNU SANATA DÖNÜŞTÜ

Denizli’nin en yüksek ilçeleri arasında yer alan ve 2 gün süren kar yağışının ardından beyaza Çameli’de servis şoförlüğü yapan Selçuk Sönmez (40), animasyon film karakteri Shrek'in 1,80 metre uzunluğunda heykelini yaptı.

ÇAMELİ’DE KAR OYUNU SANATA DÖNÜŞTÜ

Denizli’nin en yüksek ilçeleri arasında yer alan Çameli, 2 gün süren kar yağışıyla beyaza büründü. Merkezde kar kalınlığının 30 santimetreyi bulduğu Çameli’de vatandaşlar yağan karın tadını çıkardı. Sokakta doyasıya eğlenen çocuklar, kartopu oynadı ve kardan adamlar yaptı.

Elmalı Mahallesi'nde servis şoförlüğü yapan evli ve 2 çocuk babası Selçuk Sönmez, kar oyununu adeta sanata dönüştürdü. Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından animasyon film karakteri Shrek'in kardan heykelini yapan Sönmez, daha önce de Nasrettin Hoca'nın kardan heykelini yaptığını belirtti. Sönmez; “Kardan Shrek'i öğrenen buraya koşuyor. Vatandaşlar fotoğraf çektiriyorlar hem de bana teşekkür ediyor. Önceden yapmış olduğumuz Nasrettin Hoca heykeli, 15 gün dayanabildi ve eridi. Bakalım ‘Shrek’ kaç gün erimeden dayanabilecek?” dedi.

HATİCE DEMİR​​​​​​​

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER