ÇAMELİ'DE KARLA MÜCADELE EDİLDİ

ÇAMELİ'DE KARLA MÜCADELE EDİLDİ

Çameli Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, gece başlayan ve etkisini gösteren kar sebebiyle yol açma çalışmalarına başladı.

Çameli İlçesi’nde gece saatlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte karla mücadele ekiplerini hazır bulundu. Çameli Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler sabahın ilk ışıklarından itibaren karla mücadele çalışmalarına başladılar. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ilçemizin yüksek kesimlerinde etkili oldu. Yoğun kar yağışı ile birlikte çalışmalara başlayan ekipler yolların açık kalmasını sağladı. Özellikle Sofular-Arıkaya-Gürsu-Çiğdemli Mahalleleri’nde kar yağışı etkili oldu.  Ekipler yoğun çaba göstererek çalışmalar yaptı. İlçe merkezinde kalan bölgelerde bile 15 santimetre kalınlığında kar yağdı. Bu yüksek mahallelerimizde 30 santimetre'ye kadar çıktı. Biz kışa girerken bu konuda hazırlıklarımızı yapmıştık. Kar yağışı ile birlikte ekiplerimizi yönlendirerek çalışmalar yaptık. Hem ilçe merkezinde hem de yüksek kesimlerdeki mahallerimizde yollarımız açık durumdadır” dedi.

“ARAÇLARINIZDA MUTLAKA KAR ZİNCİRİ BULUNDURUN”
Vatandaşlara da seslenen Başkan Arslan; “Geceden itibaren karayolları ekipleri Tuzbeli Beli ve Kırkbudak Mevkii’ndeki yoğun kar nedeniyle kapanan yollar, acil müdahale edilerek ulaşıma açıldı. Çameli'ye gelen vatandaşlarımızı araçlarında zincir bulundurmaları, araçlarıyla yavaş seyir etmeleri ve kış lastiği takmaları konusunda uyarıyoruz. Karla mücadele çalışmalarına destek olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER