ÇAMELİ'DE YELKEN KANAT HEYCANI BAŞLADI

ÇAMELİ'DE YELKEN KANAT HEYCANI BAŞLADI

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve Türkiye Hava Federasyonu tarafından gerçekleşen Yelken kanat Türkiye Şampiyonası kapsamında yelken kanatlar Çameli semalarını süslüyor.

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve Türkiye Hava Federasyonu tarafından gerçekleşen Yelken kanat Türkiye Şampiyonası heyecanı başladı. Merakla beklenen Yelken Kanat Şampiyonası’na da binlerce yarışmacı katıldı. Şampiyona hakkında konuşan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Yaylacık Dağı’nın önemini belirterek, "İlimiz ve ilçemiz için önemli bir yer. Bu spora gönül verenlere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İnşallah yeni Türkiye rekorları kırılır. Amacımız Yaylacık Dağı’nı dev organizasyonlara ev sahipliği yaptırmak Havacılık sporlarında Yaylacık Dağı’nın markalaştığını belirten Başkan Arslan "Sporcularımızın hava sporlarındaki başarılarımızı bir kat daha arttırmaktadır. Bu sporların ilimizde kurumsallaşması ve geleceğe yönelik olması en büyük hedefimiz sporcularımıza kazasız belasız yarışmalar diliyorum. Her yıl heyecanın doruk ta olduğu Yelken Kanat Şampiyonası heyecanı bu yıl da Denizli de Denizli halkının ve çevreden katılan tüm yarışmacılar heyecan ve sevinçle yarışmaya başladı. Tüm hızıyla devam eden yarışma gün geçtikçe artan heyecan ve merakla birincisini bekliyor” dedi.

“YAYLACIK DAĞI PİST ALANI GERÇEKTEN MÜKEMMEL”
Yarışmanın Direktörü Bayezid Yıldırım, “şimdiye kadar Türkiye’nin birçok bölgesinde uçuşlar gerçekleştirdik, organizasyonlara katıldık. Çameli’de bulunan Yaylacık Dağı Pist alanı gerçekten mükemmel. Her yerden atlama ve hava sirkülasyonu sporculara keyifler katıyor. Yarışmacılar da Yaylacık Dağı’nda uçmanın keyfini yaşıyor” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER